Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Pogrzeb

W związku z nauczaniem religii w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim Ks. proboszcz prosi o ustalanie pochówku najpierw w biurze parafialnym bądź telefonicznie, zanim zostanie powiadomiona  Firma pogrzebowa, aby uniknąć kolizji terminów i omówić optymalne rozwiązanie.

Pogrzeb katolicki (kościelny) przysługuje zmarłemu chrześcijaninowi, który prowadził życie katolickie.
Pogrzeb chrześcijański jest liturgią, która powinna odzwierciedlać rzeczywistą więź zmarłego z Kościołem oraz wyrażać i umacniać wiarę zgromadzonej wspólnoty w życie wieczne.

Po uzgodnieniu daty i godziny pogrzebu z firmą pogrzebową, bliscy zmarłego zgłaszają się do kancelarii parafialnej, przedstawiając odpis aktu zgonu z USC oraz informację o przyjętych przed śmiercią sakramentach (np. od kapelana szpitalnego).

Zachęcamy usilnie bliskich i przyjaciół zmarłego, aby – będąc w stanie łaski uświęcającej – przyjęli podczas Mszy pogrzebowej Komunię świętą, która jest najcenniejszym darem dla zmarłego.  Zachęcamy także do zatroszczenia się o stałą modlitwę wspólnoty parafialnej w intencji swoich bliskich zmarłych poprzez ofiarowanie w ich intencji Mszy św. (zwłaszcza w 30 dzień po śmierci, w rocznicę śmierci, w dzień imienin) oraz modlitwy różańcowej podczas listopadowych „wypominków”.

Normalną praktyką jest obecność ciała zmarłego podczas Mszy świętej pogrzebowej. Jeśli ktoś pragnie, aby trumna lub urna była wystawiona w kościele to należy poinformować parafię przed załatwianiem formalności na cmentarzu.

Kontakt

Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej
w Zegrzu Pomorskim
Zegrze Pomorskie 8b;
76 – 024 Świeszyno
Telefon: 504-088-620 lub 94- 316-45-53
Konto bankowe Parafii: Bank PKO BP Oddział w Szczecinku:
Nr: 58 1020 2791 0000 7202 0059 1057
biuro@parafia-zegrzepomorskie.pl