Zaproszenie na kurs ceremoniarza parafialnego.

Duszpasterstwo Młodzieży serdecznie zaprasza ministrantów w nowym roku formacyjnym na kurs ceremoniarza parafialnego, który odbędzie się w trzech turach w Ośrodku Charytatywnym pw. św. Michała Archanioła w Podczelu.

Kurs ceremoniarza ma na celu przygotowanie ministrantów do następujących zadań:
• pomoc w kierowaniu asystami liturgicznymi w parafii w czasie Mszy Świętych w niedzielę, podczas uroczystości         i innych nabożeństw, pod opieką księdza Opiekuna,
• pomoc w sprawowaniu opieki nad małymi grupami kandydatów, ministrantów i lektorów,
• prowadzenie spotkań teoretycznych oraz praktycznych ćwiczeń z liturgii w grupach służby liturgicznej,
• czuwanie nad przebiegiem służby Bożej w ciągu całego tygodnia,
• pełnienie posługi ceremoniarza na rekolekcjach wspólnotowych (Ruch Światło- Życie, KSM),
• pełnienie posługi animatora w czasie rekolekcji ministranckich,
• pomoc w asystach w czasie uroczystości diecezjalnych.

Do uczestnictwa w kursie zaproszeni są ministranci, którzy ukończyli 14 rok życia.
I Turnus: 19.10. – 21.10.2018 r. (piątek – niedziela)
II Turnus: 1.03. – 3.03.2019 r. (piątek – niedziela)
III Turnus: 10.05. – 12.05.2019 r. (piątek – niedziela) – błogosławieństwo ceremoniarzy

Kurs rozpoczyna się w piątek o godz. 17.00, a kończy obiadem w niedzielę o godz. 12.30.

Cena jednego weekendu to 40 zł (pełne wyżywienie i noclegi).

Tak niska cena jest wynikiem dofinansowanie z diecezji, która od lat wspiera młodzież podczas rekolekcji.

Należy zabrać ze sobą śpiwór.

W załączniku znajduje się wzór zgody na udział w kursie, który wypełniają rodzice.

Wypełniony formularz prosimy zwrócić do Referatu ds. Duszpasterstwa Młodzieży, ul. Wyszyńskiego 25, 75-062 Koszalin do dnia 10 października br.
Więcej informacji: ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży kom. 501014614, e-mail: zaniewski@koszalin.opoka.org.pl