Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą 09.09.2018 Rok B

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: „ W poszukiwaniu drogi”. Taca jest przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu, po Mszy św. zbiórka do puszki na ubezpieczenie naszych Kościołów – druga rata. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami uczniów z klasy III w ramach przygotowania do I Komunii św.

2. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. To także II czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 Różaniec Fatimski i o godz. 18.00 Msza św.

3. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W sobotę NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej.

5. W niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy św. zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i na Wydział Teologiczny w Szczecinie. W tym dniu także Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza.

6. Na stronie parafii znajdziemy informacje na temat pielgrzymki zaufania; informacja Caritas parafialnego na temat programu żywnościowego; zaproszenie na kurs ceremoniarza parafialnego i inne.

7. Biuro parafialne czynne w sobotę od godz.10.00 do 12.00.

8. Do nabycia najnowszy numer : „Gościa niedzielnego”.

– czwartek: Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. 17.30 – Różaniec Fatimski, a o godz. 18.00 Msza św. – intencja wolna.
– niedziela: 9.00: Przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Intencja wolna.

Zegrze:
– środa: 18.00 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i Msza św.: + rodzice: Jan 3 r. śm. i Emilia
– piątek: 18.00 – za parafian.
– sobota: 18.00 – intencja wolna.
– niedziela: – 10.30 – dziękczynna z okazji 38 r. ślubu Elżbiety i Waldemara

Świelino:
– niedziela: 12.00: + rodziców: Marianna 26 r. śm., Władysław 12 r. śm. – Kancerz

Krępa:
– niedziela: 13.15: + Zbigniew Wydryszek14 r. śm.

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
Barbara Grynia, zam. Parafia Zegrze
Artur Gąsiorek, zam. Parafia Sielsko zapowiedź II

Pielgrzymka do Skrzatusza w dniu 16 września: – godziny odjazdu autobusu z poszczególnych miejscowości:
 Niedalino 7:20
 Zegrze Pomorskie 7:30
 Kurozwęcz 7:40
 Dargiń 8:00
 Świelino 8:10
– Powrót około godziny 18.00

Msza odbywająca się w Skrzatuszu, to msza polowa, z tego też powodu prosimy o zabranie w miarę możliwości krzesełek przenośnych. Posiłki we własnym zakresie.

Wyjazd do Doliny Świętego Mikołaja – wstępna wpłata 50 zł do końca września, dopłaty do końca listopada.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!