Ogłoszenia duszpasterskie na  31 niedzielę zwykłą 04.11.2018  Rok B

1.Dzisiaj wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja: za zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy św. możemy zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

Zostało jeszcze kilka pudełek zapałek w trwającej akcji Caritas parafialnej: „ Zapałka nie ogrzeje”.

Zachęcamy do zakupu; w ten sposób pomagamy potrzebującym z naszej parafii.

2. Od 1 do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

Nabożeństwo wypominkowe w niedzielę przed Mszą św., a w tygodniu po Mszy św.

3. Caritas parafialna organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne, dietetyczne dotyczące zdrowego żywienia, przeciw działania marnowaniu żywności i edukacji ekonomicznej.

Spotkanie rozpocznie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Niedalinie.

Spotkanie ma charakter otwarty. Oczekujemy przede wszystkim beneficjentów uczestniczących w programie operacyjnym: pomoc żywnościowa 2014 – 2020, a jest ich zgłoszonych ponad 100 osób.

Zachęcamy także do pobieranie wniosków na pomoc żywnościową z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczegółowe informacje dotyczące kryterium dochodowego umieszczone są na stronie Parafii w zakładce Caritas.

4. W czwartek w związku z trwającym synodem diecezjalnym Msza św. wotywna o Duchu Świętym w Niedalinie o godz. 17.00.

5. W piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

6. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła.

7. W najbliższą niedzielę 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

To także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym i zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Podczas Mszy św. poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy III i spotkanie z rodzicami.

Druga niedziela miesiąca po mszy św. spotkanie z młodzieżą klas VIII, Gimnazjum, I klasy Szkoły Średniej w ramach przygotowania do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

8. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

9. Do nabycia najnowszy numer : „Gościa niedzielnego”.

10. Kartki na wypominki – czytelnie wypełnione składamy w zakrystii lub biurze parafialnym / w Zegrzu na kopercie napiszmy miejscowość /.

11. Spotkanie formacyjne dla członków parafialnych zespołów synodalnych z dekanatu BOBOLICE odbędzie się w sobotę, 17 listopada 2018 roku.

Rozpocznie się o godz. 10:00 w kościele pw. świętych Piotra i Pawła w Kłaninie, a zakończy około godz. 13:00.

W programie spotkania znajdą się Msza Święta oraz konferencja z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Obowiązkowego zgłoszenia dokonają sekretarze zespołów synodalnych.

Intencje mszalne: W związku ze zmianą czasu na zimowy Msza św. w tygodniu o godz. 17.00.

– czwartek: 17.00 + Maria Chrostowska 30 dz. śm.
niedziela: 9.00
+ Jerzy Żuromski 21 r. śm.
+ Anna Anton zd. Janczak 2 r. śm. + rodzice: Marta, Józef Janczak; Janina Bolesław Zasadzińscy.

Zegrze:.
środa: 17.00 – za parafian.
piątek: 17.00 – za ++ dziadków i babcie
sobota: 17.00 – + z rodziny
niedziela: – 10.30 –
– + Władysława Pelc – Krzysztof.
– + Lesław Kucharski 7 r. śm.

– Świelino:
– niedziela: 12.00:
– + Celina Kwiecińska 4 r. śm.
– + Stefania Krawiecka; Mirosław, Janina Kipisz.

Krępa:
niedziela: 13.15: za parafian.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!