Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą 25.11.2018 Rok B.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

To również Patronalne Święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. W tym tygodniu wspominamy:

– piątek: Święto św. Andrzeja Apostoła.

– Najbliższa Niedziela I Adwentu rozpoczyna rowy rok liturgiczny. Zachęcam dzieci zwyczajem lat ubiegłych do przynoszenia intencji do modlitwy wiernych. To będzie nasze duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

Po Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc grudzień: „o przemianę serc dla zagubionych duchowo parafian”.

3. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 9.00: Zegrze, Sieranie, Niedalino, Węgorki, Bardzlino i Golica.

4. Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 14.00 do 16.00.

5. Do nabycia najnowszy numer : „Gościa niedzielnego”. Po Mszy św. można zaopatrzyć się w świece: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

6. Na stronie parafii w zakładce Synod, będą umieszczone materiały na najbliższe spotkanie parafialnego zespołu synodalnego, które zaplanowane jest na niedzielę 9 grudnia o godz. 16.00.

W najbliższych dniach na pocztę mailową członków parafialnego zespołu zostaną przesłane te materiały.

W formie papierowej otrzymają wszyscy, którzy nie korzystają z poczty elektronicznej.

Proszę o zapoznanie się z nimi i przygotowanie do dyskusji.

Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w prace problematyki synodalnej.

7. Jutro Parafia św. Józefa w Koszalinie organizuje koncert z okazji 100 lecia Niepodległości.

Szczegółowe informacje na stronie Parafii. Zachęcamy do lektury i wzięcia udziału.

czwartek: nie będzie Mszy św. ze względu na spotkanie dekanalne w Białym Borze z Biskupem Ordynariuszem.

– niedziela:
+ Zenon Miksza 14 r. śm.
+ Zofia 1 r. śm., Zygmunt 30 r. śm. – Durbacz; i za + rodz. Szczęsnych.

Zegrze:

– środa: 17.00 – + Tadeusz, Krystyna, Ewa Król

– piątek: 17.00 – w intencji Natalii i Macieja o opiekę Matki Najświętszej

sobota: 17.00 – w intencji chorych z naszej parafii

– niedziela: – 10.30 –
– + Krystyna, Andrzej Stankiewicz
– + rodzice: Jan, Emilia

– Świelino:

– niedziela: 12.00:
– + Edward, Stanisław, Józefa Kinic; + Teresa Domaradz
– + Stefania Krawiecka; Mirosław, Janina Kipisz

– Krepa:

– niedziela: 13.15: za parafian

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!

Wczoraj zostały uprzątnięte wycięte krzewy w ramach cięcia sanitarnego na placu kościelnym w Zegrzu Pomorskim.

Serdecznie dziękuję za pomoc w tych pracach dla panów: Jarosławowa Szczepankiewicza, Krzysztofa Ziemana, Michała Firazy i Arkadiusza Pondo.

Jak sami możecie Państwo zauważyć nasze ogrodzenie Kościoła niestety nie wygląda najlepiej.

Powstaje potrzeba wymiany. Te prace zaplanowane są na miesiące wiosenne.

Również pan  Jerzy Sobala zamontował dodatkowy grzejnik na korytarzu przy zakrystii w domu parafialnym za co także serdecznie dziękuję.