Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedziela Adwentu 02.12.2018 Rok C.

1. Dzisiaj wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc grudzień: „O przemianę serc dla zagubionych duchowo parafian”.

Po Mszy św. można zaopatrywać się w opłatki wigilijne, a także w świece:„ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
poniedziałek: św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.  Odwiedziny chorych z Komunią św.: Bożniewice, Dargiń, Świelino, Krępa. Rozpoczęcie od godz. 9.00.

– wtorek: Dzień modlitw za bezrobotnych. Wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

I czwartek i piątek miesiąca.- okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W czwartek wspomnienie dowolne św. Mikołaja, Biskupa.

– piątek wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

– sobota: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Święto patronalne Wspólnoty Łaski Bożej i Ruchu Światło – Życie.

Najbliższa niedziela: zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

Podczas Mszy św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym poświęcenie medalików dzieciom z klasy III.

3. Msza św. wotywna o NMP, zwana Mszą roratnią w Kościele parafialnym w: środę, piątek o godz. 17.00, w Niedalinie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi. Przynosimy lampiony, a także „serduszka” z intencją do modlitwy wiernych. Po Mszy św. losowanie figurki Matki Bożej.

4. Biuro parafialne czynne w piątek po Mszy św.

W sobotę nieczynne ze względu na wyjazd dzieci do „ Doliny św. Mikołaja”.

Podaję godziny odjazdu autokaru z głównych przystanków:

-Kurozwęcz – 7:45;

-Zegrze Pomorskie – 7:55;

-Niedalino – 8:00;

-Strzekęcino – 8:15.

Prosimy, aby dzieci były ubrane odpowiednio do aury. Powrót – między godziną 18.00, a 19.00.

5. Do nabycia najnowszy numer : „Gościa niedzielnego”.

6. Na stronie parafii w zakładce Synod, są umieszczone materiały na najbliższe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, które zaplanowane jest na najbliższą niedzielę 9 grudnia o godz. 16.00. Na pocztę mailową członków parafialnego zespołu zostały przesłane materiały. W formie papierowej można zabrać po Mszy św. w zakrystii. Proszę o zapoznanie się z nimi i przygotowanie do dyskusji. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w prace problematyki synodalnej.

7. Dnia 14 grudnia br. /piątek/ o godz. 17.00 w Szkole podstawowej w Zegrzu Pomorskim spotkanie opłatkowe dla seniorów.

W najbliższych dniach zostaną dostarczone zaproszenia.

Proszę o życzliwe przyjęcie i potwierdzenie obecności.

– czwartek: 17.00 – dziękczynna z okazji 6 r. urodzin Antosi i 4 r. urodzin Jasia, a także o Boże błogosławieństwo w rodzinie

– niedziela:
-9.00: + rodzice: Zofia, Józef Ćwik
+ Mieczysław Szostak. Gdyby żył obchodziłby 100 urodziny.

Zegrze:

środa: 17.00 – intencja wolna

– piątek: 17.00 – intencja wolna

– niedziela: – 10.30 –
– + Władysława 2 r. śm., Dariusz 26 r. śm.; babcia: Paraska 28 r. śm. z rodz. Warchoła.

Świelino:

niedziela: 12.00:
– + Barbara Gorgol

Krępa:

– niedziela: 13.15: za parafian

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła i przygotowanie dekoracji adwentowej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!