Komunikat bp. Edwarda Dajczaka w związku z tragicznym pożarem w Koszalinie.

W związku z tragedią, która miała miejsce przed kilkoma godzinami w Koszalinie, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak zarządził, aby na Mszach Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach, w niedzielę 6 stycznia, podczas modlitwy wiernych, włączyć wezwanie za ofiary i ich rodziny.

Biskup podjął decyzję o odwołaniu Orszaku Trzech Króli w Koszalinie, jednocześnie zapraszając koszalinian na Mszę Świętą, w niedzielę 6 stycznia, o godzinie 12:00, do koszalińskiej Katedry.

Po Eucharystii przewidziany jest przemarsz na plac ratuszowy i wspólna modlitwa.

Treść komunikatu:

Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim „Escape roomie”, w którym zginęło pięć osób, w tym, jak się dowiadujemy, również bardzo młodych.

Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce.

Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar.

Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich.

W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem decyzję o odwołaniu zapowiadanego na 6 stycznia Orszaku Trzech Króli w Koszalinie.

Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie.

Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią.

Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. 6 stycznia o godz. 12 w koszalińskiej katedrze będę sprawował Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin.

Po Eucharystii przejdziemy na plac przed ratuszem na chwilę wspólnej modlitwy.

Bp Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski