Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziela WP 07.04.2019 Rok C.

1.Dzisiaj po Mszy św. będzie można zakupić palmy przygotowane przez sołectwo Niedalino. Zachęcam do nabywania/ tylko w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim /.

2. W najbliższą sobotę Sołtys i rada sołecka z Niedalina zapraszają mieszkańców o godz. 12.00 na plac kościelny,aby pomóc przy porządkowaniu terenu przy kościele w Niedalinie. Każda para rąk się przyda. Oczywiście zabierzmy odpowiedni sprzęt.

3. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

4. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

5. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 18.30, a po niej wyruszymy z kościoła, aby rozważać stacje na ulicach naszej miejscowości.

W Niedalinie Droga Krzyżowa w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Próba młodzieży, która w kwietniu ma przyjąć Sakrament bierzmowania w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 18.30 w Kościele w Świeszynie. Obecność obowiązkowa!

7. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. poświęcenie Palm.

W naszej Parafii rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Henryk Tomke.Zakończenie w wielką środę .

W kościele parafialnym msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 19.00; w Niedalinie o godz. 18.00; w Świelinie w wielki wtorek i środę o godz. 16.30,  a w Krępie w wielki poniedziałek o godz. 16.30 i tam zakończenie rekolekcji.

Spowiadać będziemy codziennie przed Mszą św. Podczas Triduum Paschalnego nie będzie możliwości spowiedzi stąd prośba, abyśmy w czasie rekolekcji skorzystali z Sakramentu pokuty.

Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na te dni rekolekcyjnych spotkań na Eucharystii.

Plan będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

-czwartek: 17.00 – O zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Zofii i nabożeństwo Drogi Krzyżowej

niedziela: 9.00-
* + Tadeusz, Roman Krzewieckich i za + dziadków z obu stron
* dziękczynna w 30 r. ślubu Danuty i Zenona Błahuta

Zegrze Pomorskie:

piątek: 8.00- Msza św. szkolna na zakończenie rekolekcji

-piątek: 18.30 -w intencji własnej Msza św. i Droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości

-sobota: 18.00 intencja własna

-niedziela:10.30-
* + Jan Wójcik 23 r. śm.
* Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Teresy, Marty, Michaliny i    Andrzeja

Świelino:

-wtorek: 11.00 -Msza św. na zakończenie rekolekcji szkolnych

-niedziela:12.00-
* + Dorota Tomasiewicz.
* + Czesław Kęciński 39 r. śm.

Krępa:

-niedziela: 13.10-
* + rodziców z rodzin Nosalskich i Bihunów, aby dobry Bóg przebaczył im grzechy i przyjął do swego królestwa.
* Msza św. chrzcielna.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wczoraj Pan Waldemar Potoniec ściął drzewa na placu kościelnym w Zegrzu Pomorskim.

Dziękuję mu za tę pracę. Wiem, że pomagali mu państwo wykonujące prace społeczno – użyteczne.

Teren Kościoła jest miejscem publicznym i wizytówką naszej miejscowości.

Pozostało jeszcze uprzątnięcie gałęzi.

Pan Krzysztof Ziemann rozpoczął montaż ogrodzenia. Dziękuję mu za tę pracę. Czekaliśmy na ścięcie drzew.

Będzie można kontynuować montaż.

Chciałbym, aby już na święta plac kościelny był uporządkowany, abyśmy mogli godnie przyjąć wszystkich, którzy będą nas odwiedzać.

Pamiętajmy również o naszych krzyżach przydrożnych, może należy poczynić niezbędne prace porządkowe.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!