Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu .Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 2019 Rok A

1.Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj także patronalne święto Wspólnoty Łaski Bożej i Ruchu Światło Życie.

Msza św. „ roratnia” w kościele parafialnym w środę o godz. 17.00; W piątek nie będzie ze względu na spotkanie opłatkowe w naszej Szkole; zaś w Niedalinie w czwartek o godz. 17.00. Przynosimy lampiony i intencje do modlitwy wiernych na papierowym serduszku. Zostaną one umieszczone na drzewku adwentowym.

2. Po Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Dochód jest przeznaczony na dokończenie trwającego remontu domu parafialnego.
Caritas parafialna rozprowadza świece :„Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Cena świecy mała 8 zł. duża 20 zł.

3. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie szopki Bożonarodzeniowej, przygotowanej przez MCK w Świeszynie. Regulamin dostępny na stronie Gminy Świeszyno.

4. W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe w naszej Szkole w Zegrzu Pomorskim. Cieszę się, że kolejny raz możemy być razem.

5. W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.

6. Najbliższa niedziela nazywana jest „ Gaudete” – Niedziela radości. Rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

7. Do nabycia najnowszy numer: „Gościa Niedzielnego”.

10. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

-czwartek- II czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Duchu Świętym w związku z trwającym synodem diecezjalnym. O godz.17.00:Msza św. „ roratnia”: intencja wolna.

-niedziela -9.00:
+ z rodzin: Szczęsnych i Durbacz.

Zegrze Pomorskie:

-środa- 17.00 : intencja wolna.

-piątek- 9.00 : intencja wolna. O godz. 17.00 spotkanie opłatkowe w Szkole podstawowej w Zegrzu Pomorskim.

-sobota-17.00: intencja wolna.

-niedziela-10.30:
* + + Danuta Jopek 12 r. śm.

Świelino:

-niedziela- 12.00:
* za parafian.

Krępa:

-niedziela- 13.15: dziękczynna w 50 r. urodzin p. Anny Malasy. Msza św. to dar od mamy.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Dziękuję za dar spotkania opłatkowego w świetlicy wiejskiej w Dargini. Pani Monice za przygotowanie programu. Wszystkim za przygotowanie stołu wigilijnego.

W miniony piątek Mikołaj zawitał do Kościoła parafialnego i szukał dzieci, a okazało się, że zapomniały przyjść. Zapraszam na Mszę św. roratnią” w środę o godz. 17.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!