Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu -29.03.2020 A.

* Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została przedłużona i obowiązuje do odwołania. Rozszerzono też jej zakres na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św., nabożeństwami i rekolekcjami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

* Biskup diecezjalny, kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, a także celem uniknięcia różnych sytuacji konfliktowych, które pojawiły się w minionych dniach, po konsultacjach z księżmi naszej diecezji zarządził, że od 26 marca br. do 11 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

* Poza czasem celebracji kościół parafialny pozostaje otwarty jako miejsce na indywidualną modlitwę, z zachowaniem wymogu, by przebywało w nim nie więcej niż 5 osób równocześnie.

* W związku z epidemią w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem naszej duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Miejscem takiej spowiedzi będzie salka parafialna bądź inne odpowiednie pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – penitenta i spowiednika.

* Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”.

1.W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

-piątek
* Zachęcamy do prywatnego i rodzinnego odprawiania Drogi Krzyżowej.

-sobota
* I sobota miesiąca, posługę wśród osób chorych i w podeszłym wieku ograniczamy do przypadków niebezpieczeństwa śmierci, z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących zasad higieny. Przepisy państwowe wykluczają kontakt z osobami przechodzącymi kwarantannę.

2. Za tydzień

W Niedzielę Palmową nadal obowiązywać będą zasady celebracji bez wiernych, nie będzie więc poświęcenia palm.

3. Biuro parafialne w sobotę nieczynne. Wszelkie sprawy załatwiamy telefonicznie.

4. Caritas parafialna – trwa akcja zbiórki żywności dla osób potrzebujących.

W sklepach w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim wystawione zostały specjalnie oznakowane kosze. Można składać w nich dary serca w postaci produktów z długą datą ważności. Można również zakupić chemię. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym parafianom w Wielkim tygodniu.
Za złożone dary serca, Caritas parafialna już teraz składa serdecznie podziękowanie.

5. Zapowiedzi przedślubne:

* Paweł Piotr Przychodzeń z Parafii Kostrzyn nad Odrą i Karolina Anna Szwec z Parafii Zegrze Pomorskie, zapowiedź II.

– niedziela – 9.00:
*+ mąż: Tadeusz, siostra Regina i ++ rodzice: Zofia, Szczepan z rodz. Berezowskich.

Zegrze Pomorskie:

–   poniedziałek – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

– wtorek – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

–   środa – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

– czwartek – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

– sobota – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

– niedziela – 10.30:  + Józef Kowalczyk 30 r. śm.

Świelino:

– niedziela – 12.00: + Władysław 25 r. śm., Maria 5 r. śm. Bąk

Krępa:

– niedziela- 13.15: za parafian.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

W tych trudnych dniach proszę o finansowe wsparcie parafii. Jest ono wielką pomocą w utrzymaniu naszych kościołów.

Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

ks. Bogdan Gibczyński