Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę po Wielkanocy – 03.05.2020 A.

Przypomnienie

*Msze św. i nabożeństwa sprawowane są już z udziałem wiernych. Zajmujemy miejsca oznaczone białą kartką. Zachowujemy wymaganą prawem odległość i nie przekraczamy wskazanej ilości osób. Nie siadamy obok siebie – nawet, gdy jesteśmy z jednego domu (rodziny).

*Komunię św. przyjmujemy na rękę w postawie stojącej. Porządek i sposób udzielania Komunii św. zapowiadamy każdorazowo przed udzielaniem Komunii św. Wierni odsłaniają twarz bezpośrednio przed przyjęciem Komunii św. tak, aby nie dotykać zewnętrznej części maseczki.

*Cały czas możemy skorzystać z dyspensy od udziału w Mszy św. niedzielnej.

*W miejscach publicznych, również w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.

*Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

*Święto Konstytucji 3 maja.

I czwartek miesiąca

* W maju odmawiamy te same tajemnice różańca świętego, co w kwietniu. Z uwagi na zagrożenie zachorowania, nie wymieniamy się tajemniczkami, nawet prywatnie! W maju modlimy się o ustanie epidemii.

*Przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

*Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

*Duchowa (ze względu na panującą sytuację) pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatuskiego sanktuarium. Odbędzie się ona pod hasłem „Matka naszej nadziei”.

Nabożeństwa Majowe

*W dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą św.

Spowiedź

* W tygodniu w kościele  parafialnym 15 minut przed Mszą św. – w zakrystii, do skutku (zakrywamy usta i nos), a w Niedalinie w czwartek również 15 minut przed Mszą św. w zakrystii.

Biuro parafialne

Czynne „na telefon”: można zamówić intencje lub skontaktować się w ważnej sprawie, telefon- 504-088-620. Dotyczy to również wezwań do chorych – wiatyk, jak i zgłoszeń pogrzebów.

– czwartek – 18.00: + Zofia Beba –Bednarczyk. Msza św. od p. Krystyny Hackbarth.

– sobota – 17.00: + Paula Pstrągowska 3 r. śm. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela – 9.00:
 *+ Edward, Janina Dutkiewicz; + dziadków z rodzin Bąkowskich i Dutkiewicz.

Zegrze Pomorskie:

–  poniedziałek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–  wtorek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–  piątek – 18.00:intencja wiadoma Bogu.

–  sobota – 18.00: za parafian. Msza św. z formularza niedzielnego.

–  niedziela – 10.30: * + + Kazimiera, Władysław Pondo.

Świelino:

– niedziela – 12.00: + Ryszard Pióro 22 r. śm., Dorota Tomasiewicz.

Krępa:

– niedziela – 13.15: + Krystyna 1 r. śm., Grzegorz Bihun.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Dziękuję za troskę duchową i materialną o naszą parafię; za ofiary przekazywane osobiście i wpłacane na konto parafii.

Dzięki życzliwości p. Dariusza zostały wykonane 2 krzyże jeden do Kurozwęcza,  a drugi do Zegrza Pomorskiego. Po rozmowie z p. Waldemarem w najbliższych dniach krzyż w Zegrzu zostanie zaimpregnowany i zamontowany.

Przypominam, że Uroczystość I Komunii św. została przeniesiona na pierwszą niedzielę października br. na godz. 10.00 w kościele parafialnym, zaś bierzmowanie podczas wizytacji pasterskiej księdza Biskupa jesienią 2020r.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO – czytaj —->TUTAJ

ks. Bogdan Gibczyński