Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę po Wielkanocy – 17.05.2020 A.

Przypomnienie

*Msze św. i nabożeństwa sprawowane są już z udziałem wiernych. Zajmujemy miejsca oznaczone białą kartką. Zachowujemy wymaganą prawem odległość i nie przekraczamy wskazanej ilości osób.

*Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej – na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą; z dłoni należy utworzyć tron dla Najświętszego Sakramentu; następnie prawą ręką przyjąć Komunię św. do ust; pamiętamy, by nie podchodzić grupami – zachowujemy odstępy.

*cały czas możemy skorzystać z dyspensy od udziału w Mszy św. niedzielnej

*w miejscach publicznych, również w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa.

W odpowiedzi na apel Rady Stałej Episkopatu zapraszamy do świętowania w koszalińskiej katedrze 100. urodzin  św. Jana Pawła II:

* w niedzielę 17.05 br. o godz. 10:00 – Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka (transmisja przez Dobre Media);

* w poniedziałek 18.05 o godz. 20.00 – modlitwa różańcowa, medytacja, litania do św. Jana Pawła II, błogosławieństwo, Apel Jasnogórski. W nabożeństwie uczestniczą – oprócz biskupów – tylko księża i osoby konsekrowane z dekanatu Koszalin (na wzór modlitwy różańcowej w katedrze w dniu 1.06.1991 r.) – transmisja przez Dobre Media.

*  początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Niedziela  – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

*45 rocznica święceń biskupich Tadeusza Werno.

Nabożeństwa Majowe
*w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą św.

Spowiedź

* w tygodniu w kościele  parafialnym 15 minut przed Mszą św. – w zakrystii, do skutku (zakrywamy usta i nos), a w Niedalinie w czwartek również 15 minut przed Mszą św. w zakrystii.

Biuro parafialne czynne „na telefon”: można zamówić intencje lub skontaktować się w ważnej sprawie, telefon: 504-088-620. Dotyczy to również wezwań do chorych – wiatyk, jak i zgłoszeń pogrzebów.

Prasa katolicka

*do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

– czwartek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– sobota – 17.00: za parafian.

– niedziela – 9.00: + Janina Szaflik 1 r. śm., Bożena Brzezińska 3 r. śm.

Zegrze Pomorskie:

–  poniedziałek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–  środa – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–  piątek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–  sobota – 18.00: + ks. Ireneusz Żejmo. Msza św. z formularza niedzielnego.

–  niedziela – 10.30:  + Kazimierz 40 r. śm., Zbigniew 12 r. śm. – Pyrka.

Świelino:

– niedziela – 12.00:  + Teresa Domaradz

Krępa:

– niedziela – 13.15:  + Stanisław Matysiak z okazji imienin.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie wpłaty na nasze konto parafialne. W tych trudnych dniach są one wielką pomocą w utrzymaniu naszych kościołów.

SŁOWO NA NIEDZIELĘ—>List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

ks.Bogdan Gibczyński