Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 A.

* przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu do Ducha Świętego. Pozostał tydzień na wypełnienie przykazania „o Komunii wielkanocnej”

od 1 czerwca zostaje odwołana dyspensa od niedzielnego uczestnictwa w Mszach św.

Odwołanie dyspensy oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Brak uczestnictwa w Mszy św. jest grzechem.

Dyspensa zostaje utrzymana tylko dla osób:
• w podeszłym wieku.
• z objawami infekcji.
• dla tych, którzy czują trudny do pokonania lęk przez zarażeniem.

Jutro

*oddając cześć Matce Kościoła, w Liturgii rozpoczynamy okres zwykły
*1 czerwca – modlitwą otaczamy wszystkie Dzieci
*rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o 18.00  a w niedzielę przed Mszą św.

I Czwartek – Niedalino

*Adoracja Najświętszego – od 17.30
*Msza św. o 18.00.

I piątek

*Adoracja Najświętszego Sakramentu  Spowiedź z racji I piątku miesiąca – od 17.30

I Sobota

*jeszcze w tym miesiącu nie odbędą się odwiedziny chorych i starszych chorych.

*odwiedzam indywidualnie – po zgłoszeniu telefonicznym.

*Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas Mszy św. w kościele parafialnym, wspominamy św. Jana Pawła II w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Wymiana tajemnic Żywego Różańca: W czerwcu modlimy się za kapłanów obchodzących rocznice święceń i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Spowiedź

* w tygodniu w kościele  parafialnym 15 minut przed Mszą św. – w zakrystii, do skutku (zakrywamy usta i nos), a w Niedalinie w czwartek również 15 minut przed Mszą św. w zakrystii.

Biuro parafialne czynne „na telefon”: można zamówić intencje lub skontaktować się w ważnej sprawie, tel. 504088620. Dotyczy to również wezwań do chorych – wiatyk, jak i zgłoszeń pogrzebów.

Prasa katolicka

*do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

Synod

*prosimy o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi na marcowe spotkanie parafialnego zespołu, które są umieszczone na stronie parafii w zakładce synod i po refleksji, przesłanie odpowiedzi na adres mailowy sekretarza synodu, w celu sporządzenia protokołu.

WAŻNE!- Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym – spotkanie rodziców  dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

Dla przypomnienia:

*w kościele, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa, i zachowanie bezpiecznego dystansu
*do odwołania, zalecane jest – ze względów sanitarnych, udzielanie Komunii św. na rękę
*Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej – na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą; z dłoni należy utworzyć tron dla Najświętszego Sakramentu; następnie prawą ręką przyjąć Komunię św. do ust; zachowujemy odstępy

– czwartek – 18.00: + Irena Załomska; Barbara Tatys.

– sobota – 17.00: + Marcin Makuch. / z formularza niedzielnego/.

– niedziela – 9.00: * + Franciszek Miksza z okazji urodzin i imienin

Zegrze Pomorskie:

poniedziałek – 18.00: o opiekę Bożą dla Renaty.

–  piątek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– sobota – 18.00: za parafian. / z formularza niedzielnego/.

–  niedziela – 10.30:

* + rodzice: Mieczysława 3 r. śm., Józef Potoniec.

* + Zofia Beba – Bednarczyk.

Świelino:

– środa – 16.30: spowiedź

–  17.00: + Eugenia Różycka 30 dz. śm.

– niedziela – 12.00: * intencja wiadoma Bogu.

Krępa:

– niedziela – 13.15:

* + Henryk, Genowefa, Stefan, Stanisław Nowomiejscy; + Sebastian Głowicki.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Dziękuję Paniom za dokończenie porządkowanie placu kościelnego w Zegrzu Pomorskim.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie wpłaty  nasze konto parafialne. W tych trudnych dniach są one wielką pomocą w utrzymaniu naszych kościołów.

ks. Bogdan Gibczyński