Dzień Papieski w Zegrzu Pomorskim

Tradycyjnie w naszej Parafii w pierwszą niedzielę czerwca przeżywaliśmy Dzień Papieski. Przed rozpoczęciem Mszy św. kwiaty przy obelisku, upamiętniającym pobyt Jana Pawła II na lotnisku w Zegrzu Pomorskim w 1991 r. złożyli Wójt Gminy Świeszyno  Ewa Korczak i Radny Gminy Świeszyno Waldemar Potoniec i jednocześnie Sołtys Sołectwa.

Następnie ks. Profesor Edward Sienkiewicz poświęcił krzyż misyjny. Podczas Mszy św. modlono się miedzy innymi o radość życia wiecznego dla p. Zofii Beba-Bednarczyk, która była inicjatorem i organizatorem wszystkich dotychczasowych Dni Papieskich. Jej praca na rzecz lokalnego środowiska była przeogromna. Ks. profesor w homilii wyjaśnił między innymi znaczenie słów: TAJEMNICA TRÓJCY ŚWIĘTEJ, wskazując że Bóg w Trójcy Jedyny jest Panem czasu i wieczności, a człowiek, chrześcijanin jest drogą Kościoła.

W tym roku uroczystości były skromne ze względu na panującą epidemię. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie z Janem Pawłem II podczas obchodów jego wspomnienia będą bardziej uroczyste.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości:
– Panu Dariuszowi Leśnikowi Leśnictwa Kurozwęcz, za pomoc w zorganizowaniu materiału na wykonanie dwóch krzyży. Kolejny przydrożny, zostanie ustawiony i poświęcony w Kurozwęczu.
– Nadleśnictwu Tychowo za wsparcie finansowe.
– Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do duchowego przeżycia dzisiejszej Uroczystości składam serdeczne podziękowanie.