Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą – 02.08.2020 A.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. W sierpniu modlimy się o trzeźwość narodu i o wolność od zgubnych uzależnień.

* odpust Porcjunkuli. Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi kościół katedralny, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówi OJCZE NASZ i CREDO.

Rozpoczęliśmy sierpień
*ze Skrzatusza wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę:
w tym roku – w związku z trwającą epidemią, ma inną formę niż do tej pory. Na szlak pielgrzymi pieszo wyruszyło tylko trzech kapłanów, którzy niosą powierzone im intencje. Zapraszam do duchowego pielgrzymowania w tzw. „Złotej Grupie”.

* wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

I Czwartek  – Przemienienie Pańskie – Święto

* od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. o godz. 18.00 Msza św. w Niedalinie.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.
* od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w kościele parafialnym.

* wspomnienie św. Dominika.

Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

Prasa katolicka

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

– czwartek – 18.00:

* + Stanisława Ratajczyk.

– sobota  – 16.00:

* Msza św. chrzcielna

– 17.00:

* + Natalia, Stanisław Gurdak 16 r. śm. + z rodziny. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela – 9.00:

* + Stefania, Mieczysław Szostak.

Zegrze Pomorskie:

– piątek– 18.00:

* intencja wiadoma Bogu.

–  niedziela  –  10.30:

* + Jan, Emilia, Antoni Makarewicz; Marian, Marianna i + bracia z rodziny Fila.

Świelino:

– niedziela  –  12.00:

* + Stefan 20 r. śm., Andrzej 2 r. śm. – Kwaśny; Maria Bąk z okazji imienin.

Krępa:

– niedziela  –  13.15:

* + Krzysztof Bębeńca 8 r. śm.

Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życząc błogosławieństwa na cały tydzień.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Panu Jerzemu Sobali za wymianę trzech grzejników w domu parafialnym. Przez ostatnie lata wymienił w sumie 19 grzejników na plebanii.

ks. Bogdan Gibczyński