Dożynki Niedalińskie.

Dożynki należą do najważniejszych świąt na wsi, w czasie których obchodzi się uroczyste zakończenie żniw.

Tradycje związane ze ścinaniem ostatnich kłosów zbóż, znane były w Polsce już w XVI wieku.

Zwyczajem poprzednich lat w pierwszą niedzielę września podczas Mszy św. został poświęcony dożynkowy wieniec, chleb i płody ziemi.

W tym roku zostały one przyniesione do świątyni przez przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich „RADWIANKI” z Niedalina.

Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za naszych rolników, gospodarzy i działkowców prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Częstochowskiej, patronki naszej parafii i  kościoła w Niedalinie.

Po Mszy św. wszyscy obecni tradycyjnie przełamali się chlebem, życząc sobie daru jedności i pokoju, pamiętając o potrzebujących.