Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą – 11.10.2020 A.

*świętujemy Dzień Papieski. Po Mszy zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla uzdolnionej młodzieży, która pochodzi z ubogich rodzin.

*wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Środa

*Dzień Edukacji Narodowej, w modlitwie pamiętajmy o pedagogach i pracownikach oświaty.

*W każdą środę października o godz. 21.00 zapraszamy młodzież naszej diecezji do duchowej łączności na modlitwie różańcowej. „Różaniec Młodych” będzie transmitowany przez Dobre Media z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Czwartek

*Dzień Dziecka Utraconego. Ustanowiony został z inicjatywy rodziców osieroconych, rodziców przeżywających ból rozstania. Jest poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci, z którymi nie dane było przeżyć rodzicom wspólnego życia. Wszystkim zmarłym dzieciom poświęcimy Nabożeństwo Różańcowe.

*wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.

*św. Jadwigi Śląskiej – wspomnienie.

*św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – wspomnienie.

*biuro parafialne czynne od godz. 10.00 do 12.00.

*w kościele parafialnym msza św. z formularza niedzielnego o godz. 18.00 i po niej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Prasa katolicka

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

*wspominamy św. Łukasza, patrona lekarzy i malarzy. Modlimy się i życzliwością otaczamy lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników i opiekunów medycznych.

*rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

*zaplanowane spotkanie zespołu synodalnego zostaje odwołane ze względu na trwającą epidemię. Zainteresowanych proszę zapoznać się z materiałami umieszczonymi na stronie Parafii w zakładce Synod i podzielenie się sugestiami na piśmie przesyłając na maila sekretarza synodu bądź maila parafialnego.

Kartki na Wypominki znajdują się na stoliku przy zakrystii. Wypisane Wypominki (z podaniem miejscowości) można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

– czwartek:

-17.30 – Nabożeństwo różańcowe, a o 18.00 Msza św.

*w intencji Róży Żywego Różańca.

– niedziela 9.00:

*+ Anna, Dymitr Orłowicz.

* za dusze czyśćcowe.

Zegrze Pomorskie:

– środa 18.00:

* intencja wiadoma Bogu.

– piątek:

-17.30 – okazja do spowiedzi św. , a o 18.00 Msza św.

* intencja wiadoma Bogu.

– sobota:

*18.00 Msza św. z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30:

* + Olgierd Piernik 5 r. śm.

*+ Grażyna Wasilewska 4 r. śm.

Świelino:

– niedziela 12.00:

* + Teresa Domaradz z okazji imienin.

*dziękczynna z okazji 10 r. ślubu Karoliny i Stefana Jóźwiak.

Krępa:

– niedziela 13.15:

* + Teresa Świeboda z okazji imienin, Msza św. od córki Ireny.

*intencja wiadoma Bogu.

Pamiętamy, że:

*w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa

*cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę

*zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

ks. Bogdan Gibczyński – proboszcz