„Listy Wielkopostne”

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin oraz Fundacja „Bogu Bliskie”, która powstała w naszej diecezji w 2019 roku i ciesząc się błogosławieństwem biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, ma na celu wspieranie rodzin w pogłębianiu więzi domowych oraz relacji z Bogiem w Kościele, zapraszają do włączenia się do wielkopostnego dzieła ewangelizacyjnego.

Pragniemy poinformować o pomocy duszpasterskiej, stworzonej z myślą o rodzinnym przeżywaniu Wielkiego Postu. Są to „Listy Wielkopostne”, które zawierają 47 rozważań na każdy dzień tego okresu liturgicznego.

Każdy z 47 listów składa się z krótkiego cytatu z Pisma Świętego, refleksji na jego temat i pytań zapraszających do rodzinnej rozmowy. Listy są napisane na podstawie doświadczeń rożnych rodzin. Listy mogą być inspiracją do dłuższych rozmów, stawiania sobie i dzieciom kolejnych pytań czy do wyznaczania sobie konkretnych rodzinnych  i indywidualnych postanowień. Listy Wielkopostne można zamówić przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.bogubliskie.pl. Zamówienia przyjmowane są do  27.01.2021 r. Wysyłka rozpocznie się 7.02.2021 r. Koszt jednego pakietu listów: 15 złotych (na cele statutowe).

Ks. Piotr Wieteska – diecezjalny duszpasterz rodzin
Michał Szwiec – członek rady fundacji „Bogu Bliskie”