Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę WP. B 21.03.2021r.

* W liturgii utrwalił się zwyczaj zasłaniania krzyży w dzisiejszą – V niedzielę Wielkiego Postu. Już w XI w. w kościołach zasłaniano całe ołtarze wielką zasłoną na czas przygotowania do świąt paschalnych. Zasłona była symbolem żalu i pokuty, którym człowiek powinien się oddać, aby mu wolno było znowu popatrzeć na Boski majestat po okresie oczyszczenia. W XIII w. pojawił się zwyczaj zasłaniania krzyży na czas rozważania męki Pańskiej

* KGW „RADWIANKI” przygotowują palmy wielkanocne. W niedzielę 21 marca będą sprzedawane przy kościele w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim po Mszy św. Cena 10 zł.

* Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 16.00.

* Caritas parafialna  rozprowadza „ Paschaliki”.  Cena 5 zł.

* W związku z obchodzonym dzisiaj Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa (TRISOMIA 21), proszę o życzliwość oraz modlitwę w intencji Braci i Sióstr,  żyją w naszych rodzinach, parafiach, sąsiedztwie, mają swoje marzenia i radości, a dzięki katechezie wierzą i odkrywają obecność Pana Boga w codzienności.

Czwartek

* Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Tego dnia można podjąć lub kontynuować adopcję dziecka poczętego

* 40 rocznica erygowania Wyższego Seminarium Duchownego.

* Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 17.00 w Niedalinie.

Piątek

* we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych: od 14 roku życia do jego końca życia.

*biuro parafialne czynne  od 10.00 do 12.00.

* Niedziela Palmowa.

Prasa katolicka -” Gość Niedzielny”

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu 15 minut przed Mszą św.

Zapraszam na naszą parafialną stronę internetową – www.parafia-zegrzepomorskie.pl; informacja o zapisach na rekolekcje synodalne; rekolekcje wielkopostne w TVP3; Diecezjalne rekolekcje z Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. WEEKEND DLA NARZECZONYCH 9-11.04.2021 – online; Rekolekcje dla dzieci.

– czwartek – 17.00: + Władysław, Marianna Nosek. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– niedziela- 9.00: Przed Mszą św. Gorzkie Żale.

*  + Barbara Kwiatkowska 13 r. śm.; Józefa Miksza 17 r. śm.

Zegrze Pomorskie:

– poniedziałek – 18.00: + rodzice Jan, Emilia i + z rodziny.

– wtorek – 9.00: + ks. Piotr Ożóg.

– środa – 17.00: o powrót do zdrowia dla p. Waldemara Maniaka naszego szafarza.

– piątek- 17.00: +Jadwiga, Marian, Robert Baran.  Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– sobota – 17.00: + ks. Zbigniew Cieszkowski 1 r. śm. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela – 10.30 : + Bogdan Pawlik 24 r. śm.

Świelino:

– piątek – 18.30: Droga Krzyżowa.

– niedziela – 12.00: + Hieronim Jabłoński 12 r. śm.

Krępa:

– niedziela – 13.15: + rodzice: Krystyna, Ludwik Kapuściński.

SŁOWO NA NIEDZIELĘ—>Ziarno, które przynosi obfity owoc .

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej  wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT. Nasza diecezja prowadzi m. in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej w Szczecinku. Również nasza jednostka OSP w Niedalinie liczy na 1% podatku dochodowego.

Pamiętamy, że:

*w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa

*cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę

*zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim gościom i parafianom życzę błogosławieństwa na cały tydzień.

ks. Bogdan Gibczyński – proboszcz