Dzień Papieski 06.06.2021r.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca, Mszą św. w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim, rozpoczęliśmy obchody Dnia Papieskiego.

W tym roku okazją do świętowania była 30 rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w Koszalinie w ramach IV pielgrzymki do Ojczyzny / 1-2.06.1991/.

Tradycyjnie przed Mszą św. Pani Ewa Korczak Wójt Gminy Świeszyno, Pan Bogdan Koryga Przewodniczący Rady Gminy i Radny a zarazem Sołtys Pan Waldemar Potoniec, złożyli kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym pobyt Papieża na terenie naszej Gminy.

W kazaniu ks. proboszcz Bogdan Gibczyński przypomniał, ze głównym przesłaniem tamtej pielgrzymki był Dekalog. Papież w Koszalinie zwrócił uwagę na pierwsze przykazanie.

Kolejny raz nasze eucharystyczne spotkanie z racji pandemii musiało się odbywać w reżimie sanitarnym. Jak zaznaczył prowadzący, mamy nadzieję iż w przyszłym roku, będziemy mogli już świętować bez żadnych ograniczeń .