Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Zaproszenie na wystawę plenerową.

Siostry Niepokalanki ze Szczecinka serdecznie zapraszają na wystawę plenerową o Stanisławie Leszczyńskiej Patronce OKNA ŻYCIA, które znajduje się w ich klasztorze od 2018 roku. Otwarcie we wtorek 29 czerwca 2021, w Szczecinku przy ul. Lelewela o godz. 18:45. Wystawa potrwa do listopada br.

Chodzi o to żeby   jak najwięcej ludzi poznało Stanisławę Leszczyńską, jej postawę wobec każdego życia ludzkiego i przyczynić się do jej beatyfikacji, której pierwszym etapem jest uzyskany już przez Stanisławę tytuł: Sługa Boża.

125. rocznica urodzin Stanisławy Leszczyńskiej jest dobrą okazją, by nagłośnić dzieło tej szlachetnej polskiej położnej – jej szacunek do życia, jej walkę o życie, jej ratowanie życia. Dwa lata spędziła ona w Auschwitz-Birkenau, gdzie wraz z córką została wywieziona w 1943 roku. Była położną i tylko przez przypadek została zaakceptowana przez hitlerowców w bloku kobiecym w miejsce ciężko chorej Niemki o tym zawodzie. W czasie tych dwóch lat w ekstremalnych warunkach obozowych odebrała ponad 3000 porodów, a tym samym uratowała życie tylu dzieciom i była pocieszycielką ich matek – więźniarek. Praktyka poprzedniej położnej polegała na topieniu dzieci nowo narodzonych. Na rozkaz niemieckiego lekarza Józefa Mengele, by narodzone dzieci zabijała, odpowiedziała zdecydowanie: Nain! Dzieci zabijać nie wolno! Swoim odważnym spojrzeniem tak go zahipnotyzowała, że spuścił wzrok i nic jej nie zrobił, a przecież w obozie za niewykonanie rozkazu groziła niechybna śmierć.

Dzieło Stanisławy Leszczyńskiej, jej zaangażowanie w obronę życia, jest wielkim wyzwaniem dla nas dzisiaj. Konieczność obrony dziecka w  czasach, w których tak bardzo nie docenia się życia ludzkiego,  jest sprawą bardzo ważną.  

 
s.Macieja
(sr.Mattia)

+48 511 016 642
fb SMaria Macieja