Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Ogłoszenia duszpasterskie na 16 niedzielę zwykłą. B 18.07.2021r.

Czwartek

* św.  Marii Magdaleny – Święto.

Piątek

* św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – Święto.

Sobota

* św. Kingi, dziewicy – Wspomnienie obowiązkowe.

Za tydzień

* w czasie Mszy świętych, słowo głosił będzie ks. Tadeusz Ceynowa – dyrektor archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej – współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 15 zł;

* Imieniny bpa Krzysztofa Zadarki i Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych biskupach.

* taca przeznaczona na kształcenie w diecezji i KUL.

* błogosławieństwo pojazdów tradycyjnie w naszej Parafii 15 sierpnia.

Prasa katolicka –”Gość Niedzielny”

Intencje mszalne
Niedalino:

– niedziela godz.9.00: + Leon, Wanda, Bogdan Kaczmarek.

 Zegrze Pomorskie:

 – niedziela godz. 10.30: + Wiktoria babcia 40 r. śm., Wiktoria mama 6 r. śm. Klimek.

 Świelino:

 – niedziela godz.12.00: + Łucja, Albin Dominiak.

  Krępa:

– niedziela  godz. 13.15: + Olga Wydryszek 3 r. śm.

Biuro parafialne nieczynne. W Pilnych sprawach kontaktujemy się telefonicznie.

Pamiętamy, że:

*w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa
*cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
*zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła.

1 sierpnia na pątniczy szlak ze Skrzatusza na Jasną Górę wyrusza 39. Piesza Pielgrzymka. Ze względu na możliwości organizacyjne w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział maksymalnie 200 osób. Zapisy na pielgrzymkę tylko drogą elektroniczną na stronie www.pielgrzymkikoszalin.pl

WAŻNE!

Każdą osobę, która mogła widzieć Elżbietę Giedo, mieszkankę Rosnowa lat 65, w dniach 15-17 lipiec prosi się o kontakt tel 784291264.

Kronika żałobna

+ Ks. Kazimierz Klawczyński – zginął tragicznie podczas urlopu we Włoszech. Miał 63 lata. Święcenia prezbiteratu przyjął w roku 1984.Ostatnio pełnił  funkcję wicekanclerza koszalińskiej kurii oraz kapelana przy sanktuarium na Górze Chełmskiej. Wcześniej był także sekretarzem kilku kolejnych biskupów koszalińsko-kołobrzeskich. Dobry Jezu…

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz