Oferta studiów teologicznych w Koszalinie.

Szczegóły dotyczące studiów są do odnalezienia na odpowiednich stronach internetowych. W tym miejscu pozwalamy sobie przedstawić hasłowo dostępne propozycje:1) pięcioletnie studia kończące się uzyskaniem tytułu magistra teologii, zaoczne (zajęcia w piątki i soboty), uprawniające do uczenia religii w szkołach – www.itkoszalin.pl;

2) dwuletnie studia podyplomowe dla kandydatów posiadających ukończone przynajmniej studia I stopnia (zajęcia w środy), umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii. Przeznaczone dla osób zainteresowanych teologią, lecz niedające uprawnień zawodowych – www.sptkoszalin.pl;

3) dwuletnie „studia podyplomowe dla nauczycieli” – a zatem dla osób, które posiadają już tytuł magistra z innej dziedziny oraz uprawnienia pedagogiczne (ew. tych kwalifikacji jeszcze nie posiadają, ale są w trakcie swoich studiów magisterskich). Zajęcia odbywają się w soboty, a studia dają uprawnienia do nauczania religii, mogą okazać się więc dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla nauczycieli, którzy poszukują uzupełnienia etatu, jak i dla proboszczów, poszukujących nauczyciela religii w niewielkim wymiarze godzin. Skierowanie do pracy katechetycznej oczywiście będą mogli otrzymać tylko absolwenci o odpowiednich kwalifikacjach moralnych, poleceni przez proboszcza miejsca – www.sptkoszalin.pl.

Nabór na studia rozpoczął się  14 czerwca b.r. i potrwa do końca sierpnia w przypadku studiów magisterskich, a do 15 września w przypadku studiów podyplomowych. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem 784 922 851 (sekretariat studiów) lub u Księży odpowiedzialnych za poszczególne studia: ks. Tadeusz Ceynowa – kierownik studiów podyplomowych (tel. 603 767 766), ks. Radosław Mazur – kierownik studiów podyplomowych dla nauczycieli, a także studia zaoczne magisterskie (tel. 606 836 187).

ks. Tadeusz Ceynowa
ks. Radosław Mazur