Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą ROK B 17.10.2021r.

*przypada 50 rocznica beatyfikacji o. Maksymiliana Marii Kolbego – więcej można przeczytać w „Gościu Niedzielnym”.

* zbiórka ofiar do puszki: „ Chleb św. Antoniego”.

* można zabrać kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione składany na tacę lub w zakrystii. Proszę o wpisanie miejscowości na kartce wypominkowej.

Poniedziałek

* wspominamy św. Łukasza, patrona lekarzy i malarzy. Modlimy się i życzliwością otaczamy lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników i opiekunów medycznych

* św. Jana Kantego, prezbitera – wspomnienie.

* 37 rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Kołobrzegu.

* godz. 17.00 Niedalino – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej; 17.30 Różaniec w intencji o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego i o godz. 18.00 Msza św.

Piątek

* Kościół wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Zmarły 2 kwietnia 2005 pierwszy w dziejach papież z Polski jest jednym z najszybciej wyniesionych na ołtarze wyznawców w czasach nowożytnych. Błogosławionym ogłosił go 1 maja 2011 obecny papież-senior Benedykt XVI, a 27 kwietnia 2014 r. kanonizował go papież Franciszek – pierwszy Biskup Rzymu z Argentyny i Ameryki Łacińskiej.

*  34 rocznica utworzenia naszej Parafii.

* biuro parafialne czynne wyjątkowo od 9.00 do 11.00.

* o godz. 18.00  Msza św. z formularza niedzielnego.

* Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

* podczas Mszy św. poświęcenie obrazu – kapliczki z wizerunkiem NMP Trzykroć przedziwnej i rozpoczęcie peregrynacji w rodzinach.

*  będzie można zabrać foldery jubileuszowe złożyć ofiarę do puszki na korony jubileuszowe.

* spotkanie parafialnego zespołu  synodalnego o godz. 16.00 w kościele parafialnym. Materiały zostały przesłane pocztą elektroniczną i umieszczone są na stronie parafii

Prasa katolicka – „Gość Niedzielny”

Nabożeństwo różańcowe

W tygodniu po Mszy św. w niedzielę przed Mszą św.

Na stronie parafii

* informacja o jesiennych dniach skupienia dla zespołów synodalnych.

* Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE w Turynie / Włochy /.

List Pasterski – czytaj —-> TUTAJ

Komunikat Biskupa Edwarda Dajczaka- czytaj —>TUTAJ

– przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

– czwartek godz.18.00: + Stefania, Jan Pałka; Stanisława, Waldemar Surawscy; Danuta Łysiak; Alicja, Włodzimierz Zwierow i za + dziadków z obu stron.

– sobota godz.14.00: Msza św. ślubna.

– niedziela godz.9.00: +Wiesław Kwiatkowski 21 r. śm., Zenon Miksza 17 r. śm.

– środa godz.18.00: + Zofia + rodzice i rodzeństwo.

– piątek godz.18.00: +Jan Ozga; Marian Szewczyk; Paula, Mateusz Pstrągowscy; Tomasz Mazurek.

– sobota godz.18.00: + chrzestnych: Urszula Pańczyk 24 r. śm.; Andrzej Czarnecki 34 r. śm.

– niedziela godz.10.30: +  Stanisław Jopek 39 r. śm.

– sobota godz.12.00: chrzest.

– niedziela godz.12.00: + rodzice: Helena 21 r. śm., Zbigniew Kwapniewscy.

– niedziela  godz.13.15: + Aniela Kulpa, Józef, Jan Lesiak,Józef Bawoł 18 r. śm.

Pamiętajmy:

* w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa
* cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
* zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz