Kurs pastoralno-liturgiczny dla fotografów i operatorów – 4 grudnia.

Wydział Duszpasterski organizuje kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego.

Obowiązujące przepisy liturgiczne Kościoła katolickiego wymagają ukończenia takiego kursu przez osoby (fotografów i operatorów kamer), które pragną dokumentować celebracje liturgiczne. Kurs nie ma charakteru warsztatów fotograficznych.

Jego celem jest zwrócenie uwagi fotografów i kamerzystów na wyjątkowy charakter przestrzeni liturgicznej, aby wykonując swoją pracę, mogli ją w odpowiedni sposób potraktować. Wiedza zdobyta podczas kursu jest konieczna zarówno dla lepszego komfortu pracy samych fotografów i kamerzystów, jak i dla zapewnienia należytej powagi i intymności sprawowanego obrzędu liturgicznego.

Licencja potwierdzająca ukończenie kursu jest ważna bezterminowo i można się nią posługiwać również poza granicami Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Termin najbliższej edycji kursu: 4.12.2021 r.

Czas trwania kursu: od godz. 10:00 do godz. 13:00.

Miejsce: kurs odbędzie się zdalnie

Istotne informacje: osoby, które chcą wziąć udział w kursie, powinny zabrać ze sobą swoje zdjęcie do wydawanej przez kurię licencji oraz rekomendację Księdza Proboszcza parafii zamieszkania.

Koszt kursu: 200 złotych

Zgłoszenia:Zainteresowani mogą zgłaszać się do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie – e-mail: duszpasterski.koszalin@gmail.com

W kursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, także osoby spoza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Pozostałe informacje do uzyskania w Wydziale Duszpasterskim – duszpasterski.koszalin@gmail.com

W dniu kursu uczestnicy podpisują zgodę na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej.