Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą ROK C  27.02.2022r.

* po Mszy św. zbiórka do puszki przeznaczona  na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Środa Popielcowa. Obrzęd posypania popiołem na Mszach św. o godz.17.00 w Niedalinie i 18. 00 w Zegrzu Pomorskim. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci oraz post ilościowy czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta, który obowiązuje od 18 – go do 60 – go roku życia. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czas zakazany dla wesel i zabaw.

* Ofiary złożone do puszki w tym dniu stanowią pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

* Rozpoczyna się Tydzień  Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do składania przyrzeczeń trzeźwości.

* Caritas przygotował „Skarbonki Miłosierdzia”. Będzie można również zakupić „Paschaliki” w cenie 8 zł.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

Droga Krzyżowa w czwartek w Niedalinie po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, a w Świelinie w piątek o godz. 18.30

Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. W tym dniu wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc marzec: o pokój na Ukrainie.

I Czwartek

* modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek

* odwiedziny chorych z Komunią w Bożniewicach, Dargini, Świelinie i Krępie. Rozpoczęcie od godz. 9.00

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. rozpoczęcie od godz. 09.00: Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino, Węgorki, Golica.

* biuro parafialne czynne wyjątkowo w sobotę od 14.30 do 15.30.

* spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim.

–  środa 17.00: + Danuta Modzelewska pół roku od śmierci.

– czwartek 17.00: + Jolanta Kulka 9 r. śm. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– niedziela 9.00:  + Marcin Makuch 2 r. śm.; + rodzice: Genowefa, Eugeniusz; + rodzeństwo: Janina, Teresa, Wanda, Grażyna, Celina, Zbigniew, Stanisław – Makuch.

– środa 18.00: + ks. Zbigniew Cieszkowski 2 r. śm.; + Wanda Rembalska

– piątek 17.00:+ Ks. Zenon Stefański 2 r. śm. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– sobota 14.00: chrzest

17.00: Msza św. z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30: + Kazimierz, Bartłomiej, Adam Berndt; + rodzice, siostra, bracia z rodz. Laskowskich.

– piątek 18.30: Droga Krzyżowa.

– niedziela 12.00: + Mieczysław z okazji imienin,+ Włodzimierz 37 r. śm., Jolanta 20 r. śm. – Zioła. Halina Strzelec 8 r. śm.,

–  niedziela 13.15: + rodzice: Krystyna, Ludwik Kapuścińscy.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny cena 8 zł.

Przypomnienie:

* w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa
* cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
* zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie  kościoła.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz