Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu ROK C  27.03.2022r.

* zmiana czasu na letni w związku z tym Msza św. w tygodniu o godz. 18.00

* Niedziela Laetare – niedziela radości.

* zbiórka do puszki: „Chleb św. Antoniego”.

* o godz. 16.00 spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

* Caritas przygotowała „Skarbonki Miłosierdzia”. Będzie można również zakupić „Paschaliki” w cenie 8 zł.

Droga Krzyżowa w czwartek w Niedalinie po Mszy św. o godz. 18.00; w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, a w Świelinie w piątek o godz. 19.30

Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św.

I Piątek

Odwiedziny chorych będą w Wielkim Tygodniu.

I Sobota

* Msza św. inaugurująca posługę biskupa koadiutora w diecezji koszalińsko-kołobrzeskie zostanie odprawiona w koszalińskiej katedrze w dniu 2 kwietnia br. (sobota) o godz. 11:00

* biuro parafialne czynne w sobotę od 15.00 do 16.00.

* Msza św. o godz.18.00 w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim z formularza niedzielnego.

* w Zegrzu Pomorskim po Mszy św. będzie można zakupić palmy i stroiki świąteczne przygotowane przez Panie z KGW „Zegrzanki”. Będzie można je kupić również po południu w świetlicy wiejskiej w godzinach od 15.00 do 17.00.

* w Niedalinie po Mszy św. będzie można kupić palmy w cenie 15 zł. przygotowane przez Panie z KGW „ Radwianki”.

– czwartek 18.00: + Stefania Kania i za + z rodz. Kania. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– niedziela 9.00:  + rodzice: Marianna, Stanisław i brat Bogdan z rodz. Kosobuccy i za + męża Kazimierza Urbanowicza.

– środa 18.00: intencja własna.

– piątek 18.00: dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Grażyny z okazji

imienin. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– sobota 18.00: za parafian. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela 10.30:+ Józef Szewczuk 7 r. śm.

– piątek 19.30:Droga Krzyżowa.

– niedziela 12.00:+ Krystyna Walaszczyk 6 r. śm.

–  niedziela 13.15:+ Stanisław Matecki.

Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”

Za dwa tygodnie

* wymiana tajemnic Żywego Różańca: intencja na miesiąc kwiecień o pokój na Ukrainie.

* w piątek 8 kwietnia zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to indywidualna wędrówka piesza na trzech trasach do wyboru 44, 47 lub 49 km, podczas której w ciszy rozważa się kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

* 8 kwietnia br. (piątek) o godz. 19.00 w skrzatuskim sanktuarium będziemy modlili się za tegorocznych maturzystów. Mszy św. w intencji maturzystów przewodniczył będzie bp Edward Dajczak. Szczegóły na stronie naszej Parafii.

Przypomnienie:

* w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa
* cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
* zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie  kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z rekolekcji parafialnych.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz