Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu ROK C  03.04.2022r.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca: intencja na miesiąc kwiecień o pokój na Ukrainie.

* Caritas informuje, że zostało kilka  „Skarbonek Miłosierdzia”.

* w Zegrzu Pomorskim po Mszy św.  można zakupić palmy i stroiki świąteczne przygotowane przez Panie z KGW „Zegrzanki”. Będzie można je kupić również po południu w świetlicy wiejskiej w godzinach od 15.00 do 17.00.

* w Niedalinie po Mszy św. można kupić palmy w cenie 15 zł. przygotowane przez Panie z KGW „ Radwianki”.

Droga Krzyżowa w czwartek w Niedalinie po Mszy św. o godz. 18.00; w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, a w Świelinie w piątek o godz. 19.30

Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św.

Wtorek

* / tylko w Zegrzu / od godz. 17.00 p. Iwona przejdzie przez naszą miejscowość i będzie zbierać pieniądze na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

I czwartek

* modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

Piątek

*  8 kwietnia zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to indywidualna wędrówka piesza na trzech trasach do wyboru 44, 47 lub 49 km, podczas której w ciszy rozważa się kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

* 8 kwietnia o godz. 19.00 w skrzatuskim sanktuarium będziemy modlili się za tegorocznych maturzystów. Mszy św. w intencji maturzystów przewodniczył będzie bp Edward Dajczak. Szczegóły na stronie naszej Parafii.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

* Msza św. o godz.18.00 w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim z formularza niedzielnego.

* Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – błogosławieństwo palm.

– czwartek 18.00:  dziękczynna z okazji 33 r. ślubu Danuty i Zenona Błahutów. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– niedziela 9.00:  + Maria Sikora, Józef Hamulak, Gustaw Hackbart

– środa 18.00: intencja własna.

– piątek 18.00: + z rodziny. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– sobota 18.00: + Antonina Kowalczyk. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela 10.30: + Józef 20 r. śm., Jadwiga 10 r. śm. Dermont.

– piątek 19.30: Droga Krzyżowa.

– niedziela 12.00: + Dorota Tomasiewicz.

–  niedziela 13.15: + Zenon, Franciszek, Pelagia Kaczmarek

Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”

Dziękuję za sprzątnięcie  kościoła.

Zegrze Pomorskie – Dziękuję Paniom: Iwonie, Ewie, Janinie, Krystynie i Ewie za uprzątnięcie placu kościelnego.

Dziękuję za obsadzenie  gazonów kwiatkami zakupionymi przez panie z Kurozwęcza.

Kronika żałobna

+ Bogdan Żurowski l. 60, Dargiń.

+ ks. proboszcz Andrzej Matyjaszek 5 r. śmierci   RiP.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz