Nowenna w dwudziestą rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski.

Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, przekazał informację, że 7 maja br. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie zostanie zainaugurowana nowenna w dwudziestą rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski.

W tym roku, za wstawiennictwem świętego polecać będziemy Bogu sprawę pokoju na Ukrainie oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny. Biskup Diecezjalny Edward Dajczak zachęca do włączenia się parafii w modlitwę nowennową, która potrwa do 16 maja br.

W załącznikach przekazuję teksty modlitw za wstawiennictwem św. Andrzeja, przekazane przez ojców jezuitów, posiadające imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
Załącznik nr 1 —> NOWENNA O DAR JEDNOSCI I POKOJU
ks. Łukasz Gąsiorowski