Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia ROK C 29.05.2022r.

* uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

* Biały tydzień w kościele parafialnym we wtorek, czwartek  o godz. 18.00, a w Świelinie w środę i piątek o godz. 18.00. Rozdanie pamiątek komunijnych w najbliższą niedzielę w Zegrzu Pomorskim i Świelinie podczas Mszy św.

*  Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

* wspomnienie św. Justyna męczennika.

* 31 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie, oraz poświęcenie Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej.

* rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

I czwartek

* modlimy się o powołania kapłańskie do naszego seminarium duchownego.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00: Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 :Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* Pielgrzymka  Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W programie o godz. 10.00 Różaniec, o 11.00 Konferencja i o godz. 12.00 Msza św. Serdecznie zapraszam zwłaszcza parafian z naszych kręgów.

* Marsz dla życia w Koszalinie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w katedrze.

*uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

* zostały dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

Nadchodzące wydarzenie

* 50 lecie diecezji – sobota 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Program umieszczony jest na plakatach. Centralnym punktem jest uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce. Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba mieć bilet wejścia. Osoby, które planują wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o informację, aby zamówić  „wejściówki”.

– sobota 14.30: dziękczynna z okazji 25 r. ślubu Joanny i Andrzeja Salwowskich.

– niedziela 9.00:  + Franciszek Miksza urodzinowo-imieninowa.

–  wtorek 18.00: dziękczynna z okazji urodzin Renaty.

–  czwartek 18.00: + Krystyna Madura.

– sobota nie będzie Mszy  św. o godz. 18.00

– niedziela 10.30: Dzień Papieski z udziałem włodarzy naszej Gminy, pocztów sztandarowych i mieszkańców. Serdecznie zapraszam.

– środa 18.00: za parafian.

– piątek 18.00: + Mieczysław Wilk 30 dz. śm.

– niedziela 12.00: + Adam Glegoła / 58 r. urodzin /.

– sobota 16.00: Msza św. ślubna.

– niedziela 13.15:  w intencji Grażyny z okazji urodzin, o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej.

Biuro parafialne czynne w czwartek po Mszy św. wieczornej.

* Mateusz Zieliński, kawaler, Dargiń; Julia, Dominika Sulecka, panna, Dargiń

* Dawid Bihun, kawaler, Krępa; Paulina Kapuścińska, panna, Krępa

zapowiedź II

Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”

Dziękuję za sprzątnięcie  kościoła.

* Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie placu kościelnego i  kościoła parafialnego do uroczystości I Komunii św.

*Panom za wykonanie nowych schodów przy kościele filialnym w Świelinie.

* Caritas parafialnej za przekazanie kwoty 1.000 / jeden tysiąc złotych /, za nakup materiałów budowlanych do schodów.

*Parafianom uczęszczającym do kościoła w Świelinie za złożone ofiary na ten cel. Zostało nam jeszcze do spłaty 1400 zł. Bardzo proszę wszystkich, którzy jeszcze się nie włączyli w to dzieło o pomoc w zbiórce pozostałej kwoty.

* Caritas parafialna planuje 2 lipca br. dla dzieci wyjazd do parku rozrywki POMERANIA /informacje na plakacie/.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz