Ogłoszenia duszpasterskie na 19  niedzielę zwykłą ROK C 07.08.2022r.

* w Niedalinie – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.30.

* zachęcamy do abstynencji i trzeźwości  – Apel na sierpień 2022 miesiąc abstynencji

* w związku z odwołaniem  pielgrzymki z Koszalina do Myśliborza, dzisiejsza zbiórka ofiar na ten cel jest też odwołana.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca – intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość w ojczyźnie i naszych rodzinach.

* ze Skrzatusza wyruszyła 40 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

* na stronie Parafii informacje na temat przygotowania do I komunii św. w roku szkolnym 2022-2023 w zakładce Sakramenty – I Komunia św.

* wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

Wtorek

* św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy – Święto.

* św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

* św. Klary, dziewicy – wspomnienie.

* W Niedalinie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Różaniec w intencji o trzeźwość narodu i w naszych rodzinach i o godz. 18.00 Msza św.

* biuro parafialne czynne od 10.00 do 12.00.

* przypada 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego /14.08.1941/, patrona naszej diecezji.

* Poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywana też świętem Matki Bożej Zielnej, Tradycyjnie w naszej Parafii już od wielu lat, po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.

* 15 sierpnia, Biskup Edward Dajczak zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne, na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Szczegóły na stronie internetowej parafii. / komunikat/

– wtorek 18.00: + Jan Sokół 30 dz śm.

– czwartek 18.00: + Danuta Modzelewska 1 r. śm.

– niedziela  9.00:  + Jerzy Heland.

– środa 18.00: w intencji własnej.

-czwartek 11.30: + Teresa Ozga /pogrzebowa/

– sobota 16.00: Msza św. ślubna.

– niedziela 10.30: Msza św. chrzcielna.

– niedziela 12.00: + Stefan 22 r. śm., Andrzej 3 r. śm., – Kwaśny, Maria Bąk z okazji imienin.

– niedziela 13.15: dziękczynna z okazji 12 r. ślubu Iwony i Rafała Rogulskich o zdrowie, Boże błogosławieństwo dla nich i ich córek Marceliny i Izabeli.

Zapowiedzi Przedślubne

Piotr Paweł Baran, kawaler, Rosnowo – Parafia Wyszewo

Paulina Katarzyna Gryniewicz, panna, Rosnowo – Parafia Wyszewo

Zapowiedź II

Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”

Kronika żałobna:

+Teresa Ozga lat 88 Zegrze Pomorskie, pogrzeb czwartek –  13.00 wystawienie trumny w kaplicy w Koszalinie i 13.30 wyjście

Dobry Jezu….

Dziękuję za sprzątnięcie  kościoła. W Zegrzu Pomorskim – dziękuję p. Krzysztofowi Warchole, za ofiarowanie i zamontowanie nowej bramy i furtki przy Kościele parafialnym. Teraz całość ogrodzenia od strony kościoła wygląda tak, jak to było zaplanowane. Bóg zapłać.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz