Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową. Rok A 02.04.2023r.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc kwiecień: za młodzież, dzieci komunijne i ich rodziców.

* 18 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. modlitwa dziękczynna za dar św. Jana Pawła II.

* Można też zaopatrzyć  się w „ paschaliki na stół wielkanocny” w cenie 10 zł.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* W sklepach w Zegrzu Pomorskim i Niedalinie Caritas parafialna wystawiła kosze na produkty żywnościowe, które zostaną rozdane najbardziej potrzebującym z naszej Parafii.

WIELKI  CZWARTEK

– DZIEŃ USTANOWIENIA EUCHARYSTII I  KAPŁAŃSTWA Przed południem  w koszalińskiej katedrze o godz. 9.00 – Msza św. Krzyżma

WIELKI PIĄTEK

– Dzień Męki Pańskiej. W tym dniu wierzących obowiązuje post ścisły. Uszanujmy ten dzień poprzez  nie tylko post  ilościowy i jakościowy, ale także przez powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych.

WIGILIA  PASCHALNA

– Przed południem  poświęcenie pokarmów według następującego porządku:

9.00 – Bożniewice

9.15 – Dargiń

9.30 – Świelino

10.00 – Krępa

10.20 – Kurozwęcz

10.40 – Czaple

11.00 i 13.00  – Zegrze Pomorskie

11.15 – Sieranie

11.30 – Niedalino [ wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz.17.00 ]

12.00 – Bardzlino

12.15 – Golica

Wieczorem przynosimy świece  do  kościoła.

– Niedalino godz.17.00

– Zegrze Pomorskie  godz.19.00

Składamy także Skarbonki wielkopostne.

* biuro parafialne czynne w środę  po Mszy św. o godz. 18.00.

Uroczystość  Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. wg następującego porządku: Zegrze Pomorskie 6.00; Niedalino: 7.30; Świelino 9.00; Krępa 10.15. W poniedziałek wielkanocny wg porządku niedzielnego.

– czwartek 17.00: dziękczynna za dar kapłaństwa.

– sobota 17.00: intencja wolna.

– niedziela 7.30: + Stanisława Ratajczyk 3 r. śm.

– środa 18.00: + dziadkowie i za + z rodziny.

– czwartek 19.00: + rodzice Jan i Emilia w podziękowaniu za dar życia.

– piątek 19.00: Adoracja Krzyża

– sobota 19.00: msza św. chrzcielna.

– niedziela 6.00:  + Jadwiga Baran 30 r. śm.

– niedziela 9.00: + Józef Banik.

– niedziela 10.15:+ Katarzyna Zawadzińska 15 r. śm.

* Bóg zapłać za sprzątnięcie Kościoła.

* za przygotowanie palm do Kościołów w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim przez Panie z KGW Radwianki i Zegrzanki.

*na ręce Pani Sołtys składam podziękowanie za uporządkowanie placu kościelnego w Niedalinie

* Paniom Ewie Gawęckiej i Iwonie Margol za zakup i nasadzenia bratków w gazonach przed kościołem parafialnym.

* Pani Krystynie za przygotowanie dekoracji w Kościele w Krepie.

* Panu Radkowi Mikołajczykowi i Dariuszowi Wandasowi za przygotowanie brzozowych pni do dekoracji.

Bóg zapłać.

Kronika żałobna

+ Oliwia Kolanek. Dziecko urodziło się martwe. R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński – proboszcz