SEMINARIUM DIECEZJALNE ZAPRASZA

W najbliższym czasie będziemy przeżywać kilka ważnych wydarzeń i bardzo chcielibyśmy przeżyć je wspólnie. Stąd nasze zaproszenia:

Dla wszystkich: ŚWIĘCENIA PREZBITERATU
W sobotę, 20 maja o godz. 11.00 w koszalińskiej katedrze rozpocznie się Msza, w czasie której czterech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Zapraszamy wszystkich, szczególnie ministrantów, harcerzy i młodzież skupioną w innych ruchach, do udziału w tej liturgii. Jest to dzień wyjątkowy dla całej diecezji, dla młodych zaś dobra okazja do refleksji nad własnym powołaniem.

Dla młodych mężczyzn: PIESZA PIELGRZYMKA O POWOŁANIA
Kolejny już raz chcemy wybrać się razem (wychowawcy, klerycy i chętni młodzi mężczyźni) na pielgrzymkę pieszą, aby po pierwsze, prosić o powołania do kapłaństwa, a po drugie, dać młodym okazję spotkania z klerykami i wychowawcami naszego seminarium. Oto szczegóły:
Trasa: z Połczyna-Zdroju do figury Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie
Termin: sobota, 13 maja i niedziela, 14 maja
Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele św. Józefa w Połczynie-Zdroju w sobotę o godz. 9:00, zakończenie modlitwą i ogniskiem w Domacynie w niedzielę ok. godz. 19.00.
Wyjazd i powrót: Aby dotrzeć do Połczyna-Zdroju w sobotę 13 maja, można wybrać się samemu lub pojechać razem z klerykami z Koszalina (o godz. 7.40 wyjazd spod seminarium w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2).
W ten sam sposób można wrócić w niedzielę.
Zgłoszenia: do 10 maja mailem (wsd@koszalin.opoka.org.pl) lub telefonicznie (+48 693 252 127).
Koszt: 0 zł.
Informacje także na stronie internetowej i Facebooku seminarium.

Dla wszystkich: ŚWIĘCENIA DIAKONATU
W sobotę, 3 czerwca o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach rozpocznie się Msza, w czasie której alumni naszej diecezji przyjmą święcenia diakonatu z rąk biskupa Krzysztofa Zadarki. Tu również zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, do udziału w tej liturgii

Do miłego zobaczenia
Wychowawcy i klerycy seminarium