Ogłoszenia duszpasterskie na 11 niedzielę zwykłą. Rok A 18.06.2023r.

* modlimy się za pielgrzymów z naszej Parafii, biorących udział w pielgrzymce parafialnych zespołów Caritas do Krakowa.

* trwa XXIII pielgrzymka świętych Gór. Góra Chełmska – Święta Góra Polanowska.

* zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Piątek

* zakończenie roku szkolno – katechetycznego. W najbliższą niedzielę  podczas Mszy św. będziemy dziękować za cały rok nauki i prosić Boga o błogosławieństwo na czas wakacji.

* świętujemy Dzień Ojca: modlimy się za żyjących ojców, a zmarłym upraszamy nagrodę wieczną w niebie

* biuro czynne wyjątkowo od 19.00 do 20.00, w sobotę nieczynne.

Sobota

* Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela: modlitwą otaczamy wszystkich, którym patronuje św. Jan Chrzciciel

* o godz. 16.00 przy elektrowni wodnej w Niedalinie Msza św. dziękczynna za dar Świętego Jana Pawła II. Po Mszy św. tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie przy obelisku i spotkanie integracyjne.

* Po Mszy św. w każdym z kościołów spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia w przyszłym roku Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIESZYNIE INFORMUJE, ŻE OD DNIA 29.05.2023 ROKU (PONIEDZIAŁEK) WYDAWANE SĄ SKIEROWANIA DO OTRZYMANIA ŻYWNOŚCI Z PROGRAMU OPERACYJNEGO „POMOC ŻYWNOŚCIOWA”.

Osoby, które korzystały w 2022 roku z wyżej wymienionej pomocy, również zobowiązane są do ponownego przeliczenia dochodu i zakwalifikowania do Programu.  Program już ruszył, podpisałem umowę z Caritas diecezjalną, pierwsza partia żywności w tych dniach zostanie dostarczona do Parafii. Na stronie parafii umieszczone są kryteria dochodowe.

I Komunię św. w roku 2024
*planujemy na niedzielę 26 maja o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania, zostaną w najbliższym czasie umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce I Komunia św.

– czwartek 17.30: okazja do spowiedzi św. i nabożeństwo czerwcowe 18.00 Msza św.

– niedziela 9.00: + Halina Karólczak 1 r. śm.

– środa 18.00: + chrzestną i + dziadków.

– piątek  18.00:  za parafian. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. od 17.30

– sobota 10.00:  chrzest; nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

– niedziela 10.30: + Tadeusz Bandysik 12 r. śm.

– poniedziałek 18.00:+ Waldemar Wójtowicz. Msza św. od rodziny Grudzińskich z Bożniewic.

– niedziela 12.00: + Teresa Domaradz z okazji dnia matki.

– niedziela 13.15: + Olga Wydryszek 5 r. śm.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

* Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: 1503 zł. na bieżące utrzymanie Parafii i opłaty.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz