Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą. Rok A 30.07.2023r.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

Caritas parafialna przystąpiła do akcji: „Tornister pełen uśmiechów”, otrzymamy pięć plecaków, które trzeba będzie wyposażyć.

Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

W/w przybory szkolne możemy przynosić do kościoła i składać w przygotowanym na ten cel koszu w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim i kościele filialnym w Niedalinie.

* godz. 15.00 Góra Chełmska Katecheza z cyklu Kazanie na Górze „ Święci Gwiazdozbiorami Boga – siostra Faustyna.

* wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

* sierpień – miesiącem trzeźwości

* wyrusza 41 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Więcej na stronie www.pielgrzymkikoszalin.pl

* wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa

* można uzyskać odpust Porcjunkuli.  Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi kościół katedralny, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i odmówi Ojcze nasz i Credo. Kościół parafialny otwarty od 9. 00 do 18.00.

I Czwartek

* modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią świętą: Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa. Rozpoczęcie od godz. 9.00.

* wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino, Węgorki. Rozpoczęcie od godz. 9.00.

* biuro czynne wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00

* o godz. 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego.

* wymiana  tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Parafii.

– czwartek 17.30: Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;

18.00: w intencji rodzin Matki Bożej pielgrzymującej o zdrowie, opiekę Bożą i błogosławieństwo.

– niedziela  9.00: + Stefania, Mieczysław Szostak.

– środa 9.00: za parafian.

– piątek 18.00: wolna.

– sobota  18.00: Msza św. z formularza niedzielnego wolna.

– niedziela 10.30: +dziadkowie: Józef 30 r. śm., Józefa 31 r. śm. Kałduńscy.

– niedziela 12.00: + Teresa Domaradz 9 r. śm.

– niedziela 13.15: + z rodziny.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz