Ogłoszenia duszpasterskie na 18 niedzielę zwykłą. Rok A 06.08.2023r.

* wymiana  tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Parafii.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

Caritas parafialna przystąpiła do akcji: „Tornister pełen uśmiechów”, otrzymamy pięć plecaków, które trzeba będzie wyposażyć.

Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.

W/w przybory szkolne możemy przynosić do kościoła i składać w przygotowanym na ten cel koszu w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim i kościele filialnym w Niedalinie.

* wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

Środa

* św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy – Święto.

* św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – Święto.

* wspomnienie św. Klary dziewicy.

* biuro czynne wcześniej od 9.00 do 10.30.

* o godz. 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego.

*  taca na utrzymanie Parafii, rachunki, ogrzewanie.

Informacje na stronie parafii w aktualnościach:

*  W naszej diecezji działa Bursa Caritas dla młodzieży męskiej uczęszczającej do szczecineckich szkół średnich. Jest to miejsce, w którym młodzi otrzymują nie tylko nocleg i pełne wyżywienie, ale także opiekę, wychowanie, wsparcie  w rozwoju, dobry domowy klimat, gdzie żyjemy według wartości zgodnych z naszą wiarą.   Rekrutacja nadal trwa i odbywa się drogą internetową (www.bursa.szczecinek.caritas.pl). Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 518 961 005.

* Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin 15.08.2023 r.

* Piesza pielgrzymka do Myśliborza.

*  Policjanci z Wydziałów Prewencji ostrzegają przed oszustwami metodą „na pracownika socjalnego”, „na policjanta”, „na wnuczka” czy też „na pracownika banku”. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie angażują osób postronnych do udziału w policyjnych akcjach i nie odbierają pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się od razu rozłączyć i natychmiast zawiadomić o tym Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

– poniedziałek 11.00: + Jadwiga Klimczak pogrzebowa.

– czwartek: wyjątkowo nie będzie Mszy św.

– sobota 11.00: chrzest.

– niedziela 9.00: + Aniela, Jerzy Udycz, Teodor, Włodzimierz Szłod, Olga, Józef Lipińscy, Marek Włodarski.

– środa 18.00: + Mariusz Szewczyk, Teresa Ozga. Msza św. od Andrzeja Brożka z Zielonek, a także od Jolanty,Adama i Ani.

– piątek 16.30: Msza św. chrzcielna.

– sobota  13.00: chrzest

18.00: Msza św. z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30: intencja wolna.

– niedziela 12.00: + Stefan 23 r. śm. , Andrzej 4 r. śm. Kwaśny, Maria Bąk z okazji imienin.

– niedziela 13.15: dziękczynna z okazji 53 rocznicy ślubu Jadwigi i Jerzego Nowomiejskich.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

Kronika żałobna

+ Jadwiga Klimczak l. 56, Niedalino pogrzeb w poniedziałek w Koszalinie. RiP