Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą. Rok A 13.08.2023r.

*  taca na utrzymanie Parafii, rachunki, ogrzewanie.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

Caritas parafialna przystąpiła do akcji: „Tornister pełen uśmiechów”.

Poniedziałek

* przypada 82. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego /14.08.1941/, patrona naszej diecezji.

Wtorek

* Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywana też świętem Matki Bożej Zielnej, po Komunii św. błogosławieństwo ziół i kwiatów, a po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa pojazdów są przeznaczone na Miva Polska pomagamy misjonarzom przy zakupie samochodów dla misjonarzy 1 grosz za jeden kilometr.

* taca Cathedraticum.

* Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne, na 27 Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

* Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju. W związku z tym w najbliższą niedzielę  po Mszy św. zbiórka do puszki na rzecz poszkodowanych.

* wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

* biuro czynne od 10.00 do 11.00.

* o godz. 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego.

* zbiórka do puszki na pomoc dla Słowenii.

Zapowiedzi przedślubne

* Kacper Jan Świątek, kawaler  z Parafii Świeszyno i Kinga Marcjanna Wandas, panna z Parafii Zegrze Pomorskie   zapowiedź I.

Informacje na stronie parafii w aktualnościach:

*  W naszej diecezji działa Bursa Caritas dla młodzieży męskiej uczęszczającej do szczecineckich szkół średnich. Jest to miejsce, w którym młodzi otrzymują nie tylko nocleg i pełne wyżywienie, ale także opiekę, wychowanie, wsparcie w rozwoju, dobry domowy klimat, gdzie żyjemy według wartości zgodnych z naszą wiarą.   Rekrutacja nadal trwa i odbywa się drogą internetową (www.bursa.szczecinek.caritas.pl). Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 518 961 005.

* Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin 15.08.2023 r.

* Piesza pielgrzymka do Myśliborza.

– wtorek 9.00: + Natalia, Stanisław Gurdak 19 r. śm., + Władysław Wolak

– czwartek: nie będzie Mszy św.

– sobota 12.00: chrzest

– niedziela  9.00: + Jan Cieśliński 25 r. śm., Józefa Miksza 19 r. śm.

– wtorek 10.30: Józef 13 r. śm., Maria 14 r. śm. – Ostrowskich; Jadwiga Markowska 13 r. śm.

– środa 18.00: dziękczynna z okazji 13 r. ślubu Iwony i Rafała z prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla nich i ich córek.

– piątek: nie będzie Mszy św.

– sobota  13.00: chrzest

18.00: Msza św. z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30: dziękczynna w 1 r. ślubu Pauliny i  Piotra Baran o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

– wtorek 12.00: + Krzysztof  Zawierucha 2 r. śm.

– niedziela 12.00: + Aldona, Mirosław, Krzysztof Kowalewscy.

– wtorek 13.15: dziękczynna z okazji 1 rocznicy ślubu Agnieszki i Andrzeja Król o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

– niedziela 13.15:+ Zofia Tomczyk 19 r. śm., + rodzice Stanisław, Józefa Tomczyk.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

Kronika żałobna

+ Jadwiga Klimczak l.56, Niedalino R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz