Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą. Uroczystość Chrystusa Króla. Rok A 26.11.2023r.

* Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

* Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

* Po Mszy św. będzie można w zakrystii zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.

* dzisiaj kończymy akcję PZC „ Zapałka nie ogrzeje”.

* Parafialny Zespół Caritas włączył się w akcję „Torba Charytatywna”, która jest odpowiedzią na ustanowiony przez Papieża Franciszka „Światowy Dzień Ubogich” obchodzony w tym roku w ubiegłą niedzielę 19 listopada. Ojciec Święty apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi. Po Mszy św. można zabrać puste torby. Wypełnione artykułami o długim terminie ważności,  przynosimy do Kościoła, a następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

* Po Mszy św. będzie można zakupić świece: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Duża świeca 20 zł., mała 10 zł.

* okazja do spowiedzi świętej w tygodniu przed Msza św.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* Święto św. Andrzeja Apostoła.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunia świętą od godz. 9.00: Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.00: Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* biuro czynne w piątek  po Mszy św. wieczornej w sobotę nieczynne.

* Msza św. z formularza niedzielnego o godz. 17.00.

* Najbliższa Niedziela I Adwentu rozpoczyna rowy rok liturgiczny. Zachęcam dzieci zwyczajem lat ubiegłych do przynoszenia do kościołów w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim intencji do modlitwy wiernych na serduszkach i losowania figurki Matki Bożej. To będzie nasze duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia

* poświęcenie medalików dzieciom z klasy III.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc grudzień: modlimy się za dzieci i młodzież.

* w sobotę 9 grudnia o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie opłatkowe organizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką przy współpracy z Parafią dla seniorów z Sołectwa Zegrze Pomorskie. W związku z tym w niedzielę 26 listopada od godz. 16.00 zostaną dostarczone zainteresowanym  imienne zaproszenia. Proszę o ich przyjęcie i zaplanowanie czasu na to spotkanie.

– czwartek 17.00:  w intencji Członków Kręgu Rodzin Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztackiej.

– niedziela 9.00:  + Zenon Miksza 19 r. śm.

– środa 17.00: + rodzice: Krystyna, Tadeusz Król.

– piątek 17.00: intencja wolna.

– sobota  17.00: za parafian

– niedziela 10.30: o zdrowie i opiekę Bożą dla Weroniki i wszystkich wnuków.

– niedziela 12.00: + Zbigniew Krawiecki 1 r. śm.

– niedziela 13.15: + ks. profesor Edward Sienkiewicz.

Podziękowania:

* za sprzątnięcie kościołów.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz