Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę zwykłą  Rok B 11.02.2024 r.

* Święto NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

* Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W kościele parafialnym wystawiona jest Księga trzeźwości dla wszystkich, którzy pragną zbliżający się czas Wielkiego Postu przeżyć w abstynencji.

* dzisiejsza taca jest przeznaczona  na utrzymanie Parafii i opłaty.

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

Środa

*  Rozpoczynamy Wielki Post, czas pokuty, refleksji, modlitwy i nawrócenia. W tym dniu wierzących obowiązuje post ścisły. Posypanie głowy popiołem w Niedalinie o godz. 17.00, a w Zegrzu Pomorskim o godz. 18.00;

* Po Mszy św. zbiórka do puszki na pomoc dla Ukrainy.

* Od środy do niedzieli: Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

* W ciągu całego okresu Wielkiego Postu należy powstrzymywać się od udziału w zabawach.

* Zakazane jest przyozdabianie ołtarza kwiatami z wyjątkiem niedzieli Laetare , uroczystości i święta.

* okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

* Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, a w Świelinie w piątek o godz. 18.30.

* Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

*  Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Czwartek

*  16.30 okazja do spowiedzi św., Różaniec w intencji o powołania do naszego Seminarium o godz. 17.00 Msza św. i droga Krzyżowa.

Piątek

*  16 lutego 2024 roku / piątek /Biskup Senior Edward Dajczak będzie obchodził 75 rocznicę urodzin. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu Biskupie Seniorze.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 11.00

* do naszej Parafii przybędzie ks. Andrzej Zaniewski, dyrektor CEF, który duchowo będzie nas przygotowywał do peregrynacji Piety Skrzatuskiej.

* po Mszy św. zbiórka do puszki: „ Chleb św. Antoniego” i spotkanie Caritas o godz. 16.00.

*  po Mszy św. będzie można tradycyjnie zabrać skarbonki wielkopostne, przygotowane przez Caritas. Przyniesiemy je w Niedzielę Palmową.

* Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą Pawła  działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji – zaprasza na jednodniowe rekolekcje charyzmatyczne na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 r.

Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji, gdyż liczba miejsc jest na hali ograniczona. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej Parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej www.Usprawiedliwieni2103.pl

– środa 17.00: + rodzice i siostra.

– czwartek 17.00: o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla pań z Apostolatu Margareta z naszej wspólnoty.

– niedziela 9.00: + Franciszek Miksza 8 r. śm.

– środa 18.00: o zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.

– piątek 17.00: intencja wiadoma Bogu.

– sobota 17.00: + Franciszka, Kazimierz Hoppe.

– niedziela 10.30: + rodzice: Genowefa, Feliks Kosińscy; Bronisław Domagalski; Józefa, Antoni   Pichlińscy; Mąż, Ojciec i Dziadek Wiktor Pichliński. Msza św. od wnuków i wnuczki.

– niedziela 12.00: +dziękczynna z okazji 70 r. urodzin p. Wandy Tomczyk.

– niedziela 13.15: za parafian.

* za sprzątnięcie Kościołów.

Kronika żałobna

+ Maciej Biesek, l.72 Dargiń R i P