Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – Rok B 03.03.2024 r.

* 4 rocznica śmierci ks. Zenona Stefańskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc marzec: za konających i umierających.

*  skarbonki wielkopostne, przygotowane przez Caritas przynieśmy w Niedzielę Palmową, jako naszą jałmużnę postną.

* można również zabrać ulotki z numerem KRS Caritas naszej Diecezji. Zechciejmy przekazać 1,5% podatku na rzecz Katolickiej Organizacji Charytatywnej.

* Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej przypomina, że w marcu 2024 roku rozpocznie się kolejny program żywnościowy w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

ŻYWNOŚĆ WYDAWANA BĘDZIE ZA POŚREDNICTWEM CARITAS ZEGRZE POMORSKIE.

Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej:

– dla osoby samotnie gospodarującej – 2 056,40 zł

– dla osoby w rodzinie – 1 590 zł

W przypadku osób już zakwalifikowanych do Podprogramu 2023 przed 12 lutego 2024 r., nie jest wymagane wydanie nowego skierowania.

* do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

* można zabrać foldery o Skrzatuszu i propozycjach rekolekcji na ten rok jak również folder o Dobrych Mediach Nowej Ewangelizacji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie w czwartek  po Mszy św. o godz. 17.00; w Świelinie w piątek o godz. 18.30, a w Zegrzu Pomorskim w  piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

* Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Święto św. Kazimierza Królewicza.

I Czwartek

* nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie ofiarowane w intencji o powołania do naszego Seminarium Duchownego.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 11.00.

* Msza św. z formularza niedzielnego o godz. 17.00.

Za tydzień.

* Niedziela Laetare.

* taca przeznaczona na opłaty i utrzymanie naszej Parafii.

* będzie można nabyć „ PASCHALIKI” przygotowane przez Caritas w cenie 10 zł.

– czwartek 17.00: + rodzice: Maria, Włodzimierz Maślanka, Wiktoria, Roman Chrząszcz.

– niedziela 9.00: + rodzice: Lubomir, Janina; siostra Grażyna z rodz. Maślanka; Danuta, Krzysztof Cimoszko.

– środa 17.00: za parafian.

– piątek 17.00: + Jan, Aniela, Jan, Rozalia.

– sobota 17.00: z formularza niedzielnego + rodzice: Krystyna, Hieronim Jabłońscy.

– niedziela 10.30: +Kazimierz, Bartłomiej, Adam Berndt;+ rodzice, bracia, siostra, bratowe z rodz. Laskowskich.

– poniedziałek 12.00: + Stanisława Kruk / pogrzebowa/.

– wtorek 17.00: + Maciej Biesek 30 dz. śm.

– piątek 18.30: Droga Krzyżowa.

– niedziela 12.00: + Maria, Czesław Marszałkowscy.

– niedziela 13.15: + Stanisław Matecki 20 r. śm.

* za sprzątnięcie naszych Kościołów.

Kronika żałobna

+ Stanisława Kruk, l.82, Dargiń. Pogrzeb jutro o godz. 14.00 w Koszalinie.  R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz