Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu  Rok B 17.03.2024 r.

* zbiórka do puszki: „ Chleb św. Antoniego” . Dzisiejsza zbiórka ofiar zostanie przekazana na odbudowę Domu Pomocy Społecznej w Przytocku po pożarze,  który miał miejsce tydzień temu. W ten sposób spełniamy prośbę Caritas Diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej.

* Panie z KGW „Radwianki” po Mszy św. będą rozprowadzać własnoręcznie przygotowane palmy wielkanocne w cenie  20 zł.

* KGW „Zegrzanki”  po Mszy św. zapraszają do Świetlicy Wiejskiej do zakupu własnoręcznie wykonanych palm wielkanocnych.

* po Mszy św.  można nabyć „ PASCHALIKI”  przygotowane przez Caritas w cenie 10 zł.

* do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

* można zabrać foldery o Skrzatuszu i propozycjach rekolekcji na ten rok jak również folder o Dobrych Mediach Nowej Ewangelizacji.

* Imieniny bpa Zbigniewa Zielińskiego. Polecamy opiece Bożej Ordynariusza naszej Diecezji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie w czwartek  po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami tej miejscowości, a w Świelinie we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00.

* Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* Imieniny bpa Edwarda Dajczaka. Modlimy się o zdrowie dla bpa Seniora.

*  od godz. 16.00 w Zegrzu Pomorskim, p. Iwona i Grażyna, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Proszę o życzliwe przyjęcie Pań w swoich mieszkaniach, a za złożone ofiary na ten cel z góry składam serdeczne podziękowanie.

* Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 11.00.

* o godz. 11.00 zapraszam rodziców dzieci komunijnych na plac kościelny w Zegrzu Pomorskim w celu uporządkowania tego terenu. Przynosimy ze sobą niezbędny sprzęt.

* Msza św. z formularza niedzielnego o godz. 17.00

* Małżonków, chcących pogłębić swoją relację, zapraszamy na warsztaty w Szczecinku w dwie soboty 20 i 27 kwietnia, w godz. 9-18. Szczegóły i zapisy przez stronę internetową www.miloscizycie.pl

Termin: dwie soboty – 20 i 27 kwietnia br., w godz. 9-18

Miejsce: Szkoła Katolicka w Szczecinku przy ul. Klasztornej 16

Za tydzień.

* Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Przed Mszą św. poświęcenie palm przed Kościołem i procesja do świątyni. Zapraszam chętnych do włączenia się w czytanie opisu Męki Pańskiej po dzisiejszej Mszy św.

* Przynosimy ofiary ze skarbonek wielkopostnych jako naszą jałmużnę postną.

Zapowiedzi przedślubne:

Jakub Baczewski, kawaler, Parafia Zegrze Pomorskie

Klaudia Maria Tomaszewska, panna, Parafia Zegrze Pomorskie   zapowiedź II

– czwartek 17.00: + Irena Pietrzak 30 dzień śmierci. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– niedziela 9.00: + Barbara Kwiatkowska; Józefa Miksza,

– piątek Msza św.  godz. 18.00: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Zbigniewa i Józefa z okazji imienin i po niej Droga Krzyżowa ulicami Zegrza Pomorskiego. Zabierzmy ze sobą latarki bądź świece.

– sobota 17.00: z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30: + Bogdan Pawlik 27 r. śm.

– wtorek 17.00: + Stanisław Zawierucha 30 dz. śm.

– środa 17.00: + Maria Karczewska 30 dz. śm.

– niedziela 12.00: + Bogdan, Karolina, Władysław Żurowscy.

– niedziela 13.15: + Zofia, Kazimierz Nosalscy w kolejne rocznice śmierci.

* za sprzątnięcie naszych Kościołów.

* za ofiary na utrzymanie naszej Parafii.

* wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki żywności w sieci sklepów Biedronka w ramach Akcji „ POMAGAM”. Zebrano 158 kg żywności, dzięki temu udało się wesprzeć pomocą 20 rodzin z naszej Parafii.

* organizatorom i uczestnikom piątkowej Drogi  Krzyżowej w Świelinie serdeczne Bóg zapłać.

Kronika żałobna

+Ryszard Makowski l.66 Czaple , RIP