Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę po Wielkanocy. Rok B 28.04.2024 r.

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

Środa

* Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych – po Mszy św. o godz. 18.00. (Niedalino przed Mszą św.). W niedzielę przed Mszą św.

* wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

* świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; wieszając biało-czerwoną flagę manifestujemy przywiązanie do polskiej tożsamości i tradycji. To Święto jest wyrazem szacunku nie tylko dla polskich symboli narodowych, ale też jest okazją do oddania hołdu tym, którzy o symbole te walczyli oddając życie.

* W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* odwiedziny chorych z Komunią św. w I czwartek Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa od godz. 9.00 w sobotę Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki również od godz. 9.00.

Piątek

* Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msza św. tak jak w niedzielę.

* Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* wspomnienie św. Floriana,  Męczennika, Patrona Strażaków.

* biuro czynne w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00

* godz. 18.00 Msza św. z formularza niedzielnego.

* Rozpoczynają się Dni Modlitw o Urodzaje ( dawne Dni Krzyżowe), które potrwają do środy.

* Wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc maj: o światło Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów podczas egzaminu maturalnego i wybór właściwej drogi życiowej.

– czwartek 17.30: nabożeństwo majowe, o godz.18.00: Msza św. ofiarowana w intencji Kręgu Rodzin Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

– piątek 9.00: + Franciszek Miksza. Modlimy się w tym dniu w intencji naszych strażaków.

– niedziela 9.00: +Tadeusz Roman Krzewieccy; Zdzisława, Jerzy Domini.

–  piątek 10.30: +rodzice: Roman, Stefania, Franciszek, Karolina.

– sobota 18.00: za parafian. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela 10.30: + + Bogusław Buda 1 r. śm.

– piątek 12.00: + Kazimierz, Jagoda Mikołajczak, Józefa Zielińska, Renata Kawalec.

– niedziela 12.00:+ Mieczysław  Wilk 2 r. śm.,; +rodzice: Marianna, Stanisław Wilk.

– piątek 13.15:+ rodzice: Władysław 30 r. śm., Helena Kurdubelscy.

– niedziela 13.15: intencja wolna.

Zapowiedzi przedślubne:

Marta Domagała, panna, Parafia Wola Kamocka

Michał Ostrowski, kawaler, Parafia Zegrze Pomorskie     zapowiedź II.

* Dziękuję za sprzątnięcie Kościołów.

* Za przycięcie żywopłotu przy kościele Parafialnym i uporządkowanie terenu przy kościele filialnym w Niedalinie.

Bóg zapłać

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz