8 spotkanie z cyklu Jan Paweł II zapomniany?

Dnia 18 maja 2024 r. o godz. 10.00 w siedzibie Civitas Christiana w Koszalinie odbędzie się ósme spotkanie z cyklu Jan Paweł II zapomniany?

Gościem spotkania będzie ks. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP który przedstawi temat pt. „Wyzwolenie ludzkiej wolności”.

Antropologia i etyka, jako dwie uzupełniające się dziedziny refleksji o człowieku, były zawsze w centrum zainteresowania Karola Wojtyły/Jana Pawła II. Uwieńczeniem tej podwójnej refleksji jest jeden z najważniejszych dokumentów „polskiego” pontyfikatu, encyklika Veritatis splendor z 1993 roku. Refleksja o osobie, sumieniu, dobrym życiu i wartościach moralnych była zawsze obecna w myśli chrześcijańskiej; w tej encyklice po raz pierwszy mamy do czynienia z dokumentem Magisterium tej rangi, który podejmuje temat meta-etyki, czyli tego jak dokonujemy etycznej oceny ludzkich czynów. Tego rodzaju refleksja jest szczególnie istotna dzisiaj, gdy mamy do czynienia, zarówno w sferze publicznej, jak i w ludzkich sumieniach, z głębokim zamieszaniem w dziedzinie etyki, a szczególnie etyki chrześcijańskiej.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
z Panem Bogiem
Organizatorzy: