Ogłoszenia duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą. Rok B 28.07.2024 r.

*  Dzień Dziadków i Osób Starszych. Podczas Mszy św. błogosławieństwo osób starszych.

* Taca przeznaczona na kształcenie w diecezji.

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

* wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

* można uzyskać odpust Porcjunkuli.  Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który nawiedzi kościół katedralny, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i odmówi Ojcze nasz i Credo.

I Czwartek

* ze Skrzatusza wyrusza 42 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

* wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora kościoła.

* godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencje o powołania do naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Zegrze Pomorskie, Sieranie, Węgorki i Niedalino.

* Wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Parafii.

Zapowiedzi przedślubne:

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:  Dariusz Mirosław DOBRZAŃSKI, kawaler, zam. Koszalin

Katarzyna Elżbieta WOJEWODA, panna, zam. Koszalin  zapowiedź II.

– czwartek 18.00: + rodzice: Barbara, Marek Marciniak.

– niedziela 9.00:  + rodzice: Zofia, Józef, bracia Henryk, Bernard i siostra Marysia z rodz. Ćwik.

środa 18.00

– piątek 17.30: okazja do spowiedzi 18.00

sobota 15.00: Msza św. ślubna.

– niedziela 10.30:  + Władysław Gawęcki 15v r. śm.

– wtorek 18.00: + Anna Pawłowska 30 dz. pogrzebu.

– niedziela 12.00: + Jan, Bronisława, Tadeusz Bulgrin.

niedziela 13.15: + Stefan, Andrzej, Gerard Sarneccy.

* Dziękuję za sprzątnięcie naszych Kościołów.  Bóg zapłać.

Z inicjatywy p. Krzysztofa Bednarka rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na remont posadzki przed kościołem. Na dzień dzisiejszy mamy zebrane 4670 zł. Przygotowany kosztorys ofertowy na wykonanie posadzki opiewa na około 36 tyś zł. W związku z tym Rada duszpasterska  podjęła decyzję o zorganizowaniu odpustu parafialnego na ten cel, który odbędzie się 24.08. Rozpocznie się Mszą św. o godz.14.00 w kościele  parafialnym a część integracyjna przy boisku sportowym w Zegrzu Pomorskim. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie wszystkich parafian a także zapraszamy naszych bliskich mieszkających poza parafią.

Kronika żałobna:

+ Mirosław Lisewski, l. 56 , Świelino

+ Elżbieta Radwańska l. 84. Zieleniewo. R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz