Ogłoszenia duszpasterskie na 26 niedzielę zwykłą. Rok B 29.09.2024 r.

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Wtorek

* Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W tygodniu po Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św.   Warto pamiętać, że istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie w całości ( i bez przerwy ) przynajmniej jednej części różańca ( pięciu dziesiątek ) w kościele, kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej czy pobożnym stowarzyszeniu  w połączeniu z rozmyślaniem nad rozważonymi tajemnicami.

* Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.

* Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

I Czwartek

* Szczególny dzień modlitwy o powołania do naszego seminarium. W Niedalinie od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu , okazja do spowiedzi św. i Nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św.

I Piątek

* Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

*  biuro czynne po Mszy św., w sobotę nieczynne.

I Sobota

* Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* Fundacja Biedronki oraz KGW „Radwianki” z Niedalina zapraszają seniorów 60+ na spotkanie  – kulinarna podróż: KUCHNIA PODLASKA do nowo otwartej świetlicy wiejskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 16.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

* Msza św. o godz. 18.00 z formularza niedzielnego.

* Poświęcenie różańców dzieciom z klasy III i spotkanie z rodzicami.

* Wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc październik: w intencji chorych i cierpiących z naszej Parafii.

– czwartek 17.30: Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec o powołania do naszego Seminarium, okazja do spowiedzi św. i o 18.00 dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Pani Władysławy Szłod z okazji 70 rocznicy urodzin. Msza św. od Róży Żywego Różańca.

– niedziela 9.00:  + Maria Chrostowska 6 r. śm.

– wtorek 18.00: o powrót do zdrowia i opiekę Matki Najświętszej dla Bożeny.

– środa 18.00: za parafian.

– piątek 18.00: + Waleria Przybylska.

– sobota 18.00: z formularza niedzielnego + rodzice: Maria, Franciszek i bratowa Halina Andrysiak.

– niedziela 10.30: + Krystyna, Andrzej Stankiewicz.

– niedziela 12.00: + rodzice: Stanisława 18 r. śm., Stanisław Bąk; + Krzysztof, Stanisław Zawierucha.

– sobota 14.00: chrzest.

– niedziela 13.15: + Teresa Świeboda z okazji imienin.

* Dziękuję za sprzątnięcie naszych Kościołów.

* Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz powodzian: 1600 zł.

* Dziękuję wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas za zbiórkę żywności w sieci sklepów Biedronka na rzecz powodzian.

* Jutro kończą się zapisy dzieci i młodzieży do Sakramentów Eucharystii i  Bierzmowania.

* Dziękuję Panu Emilianowi Dutkiewiczowi za wykonanie i zamontowanie nowej tablicy ogłoszeniowej dla Kościoła w Niedalinie. Została wkomponowana kolorystycznie  na ścianie wejściowej do Kościoła.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace przygotowawcze pod wylanie płyty. Trwają także konsultacje odnośnie wyboru i położenia płyt . Proszę o dalsze wsparcie finansowe tej inwestycji.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz