Ogłoszenia duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą. Rok B 13.10.2024 r.

*przypada Dzień Dziecka Utraconego; ustanowiony został z inicjatywy rodziców osieroconych, rodziców przeżywających ból rozstania. Jest poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci, z którymi nie dane było przeżyć rodzicom wspólnego życia

*świętujemy Dzień Papieski; po Mszy św. zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

* taca na utrzymanie Parafii i opłaty.

* do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* kartki na wypominki czytelnie wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii.

* Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu po Mszy św. a w niedzielę przed Mszą  św.

Poniedziałek

* Dzień Edukacji Narodowej: modlimy się za Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców i Pracowników szkół i życzymy łask od Boga i wiele życzliwości od ludzi.

* wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła.

* wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

* 17 r. śmierci kardynała nominata Ignacego Jeża.

* wspomnienie św. Antoniego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

* W Niedalinie od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu , okazja do spowiedzi św. i Nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św.

Piątek

* święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona lekarzy i malarzy; modlimy się i życzliwością otaczamy lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników i opiekunów medycznych.

* biuro czynne wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.

* Msza św. o godz. 18.00 z formularza niedzielnego.

* Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

* Taca przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

* Puszka: „ Chleb św. Antoniego” i spotkanie PZC o godz.16.00

* Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w kościele parafialnym po Mszy św.                o godz. 10.30.

W najbliższym czasie

* Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zaplanowane jest na środę 23 października o godz. 19.00 na plebanii.

– czwartek 17.30: Adoracja Najświętszego i Różaniec o powołania do naszego Seminarium, okazja do spowiedzi św. i o 18.00 Msza św.: + rodzice: Julian, Genowefa Marcinowicz.

– niedziela 9.00: + Krzysztof 33 r. śm., Władysław, Adam, Czesław Haronek.

– piątek 18.00: + ks. Czesław Nowak.

– sobota 18.00: z formularza niedzielnego za parafian.

– niedziela 10.30: + rodzice i rodzeństwo: Genowefa, Krystyna, Eugeniusz, Franciszek Marcińscy.

– niedziela 12.00: +rodzice: Helena 24 r. śm., Zbigniew Kwapniewcy.

– niedziela 13.15: + rodzice: Helena 36 r. śm., Władysław Kurdubelscy.

* Dziękuję za sprzątnięcie naszych Kościołów.

Kronika żałobna

+ Wiesław Kaczmarek l.62, Krępa.

+ Wacław Kwieciński l.87. Dargiń  / Msza św. pogrzebowa w kaplicy na cmentarzu w Bobolicach- wtorek godz.14.00/                                                                                                      Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz