Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 02.09.2018 Rok B

1.Dzisiaj wymiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja na wrzesień: za dzieci i młodzież rozpoczynający rok      szkolny i katechetyczny.

2.Jutro wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Msza św. szczególnie zapraszam dzieci z klasy IV, które rozpoczynają pierwsze piątki miesiąca. W piątek o 17.30 w Kościele parafialnym Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Rozalii z Palermo, której relikwie znajdują się w Kościele parafialnym. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można uczcić tę świętą polecając się pod jej opiekę.W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9.00: Sieranie, Niedalino, Bardzlino. Golica i Zegrze.

5. W sobotę Święto Narodzenia NMP. W tym dniu dziękczynienie za plony – Dożynki Gminne. Msza św. w kościele filialnym w Niedalinie o godz. 14.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy i dalsza część uroczystości na placu rekreacyjnym nad rzeką Radew.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania chrześcijańskiego pod hasłem: „ W poszukiwaniu drogi”. Taca będzie przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu, a po Mszy św. zbiórka do puszki na ubezpieczenie naszych Kościołów – druga rata. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami uczniów z klasy III w ramach przygotowania      do I Komunii św. Terminarz spotkań umieszczony jest na stronie Parafii: parafia-zegrzepomorskie.pl , w zakładce Sakramenty – I Komunia św.

7. Biuro parafialne czynne w sobotę od godz.10.00 do 12.00.

8. W Gościu Niedzielnym – wbrew medialnej otoczce to nie seksualne skandale były w centrum Światowego Spotkania Rodzin. Ważniejsze okazały się wychowanie dzieci, małżeńska codzienność i… latające talerze.      Zachęcam do lektury.

czwartek: od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na modlitwę o powołania             kapłańskie i zakonne, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji: o opiekę Bożą i zdrowie dla p. Zofii  Błahuta.
sobota: godz. 14.00 – Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony.
niedziela: 9.00: Przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
– dziękczynna w 42 r. urodzin Adama i 13 rocznicę ślubu Adama i Kingi.
– + Zdzisław – Halicki; Albert, Genowefa – Żuromscy.

Zegrze:

-poniedziałek: 8.15 – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
wtorek: 18.00 – o potrzebne łaski dla Pawła. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Rozalii.
– środa: 18.00 – za parafian.
piątek: 17.30: Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 – + Anna – Szpontowicz. Msza św. od Róży Żywego Różańca.
– niedziela: – 10.30 –
– + rodzice: Mieczysława, Józef – Potoniec.
– + Irena – Czupajło, Leszek – Walczak, Kazimierz, Helena – Niezgoda.

Świelino:

– niedziela: 12.00:
– + rodzice: Weronika 10 r. śm., Antoni – Dudzic.
– + Janusz – Haraśny, Bogusław – Szczybelski.

Krepa:

– niedziela: 13.15:
– + rodzice: Emilia, Jan i ++ z rodziny.
– + Edmund, Józefa, Stanisława, Irena – Żurowscy.

Mamy już komplet osób na wyjazd do Skrzatusza. Osoby które jeszcze nie dokonały wpłaty prosimy o uiszczenie najpóźniej do przyszłej niedzieli. Wyjazd planowany jest o godz. 7.30. Szczegóły odnośnie wyjazdu w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do zapisywania dzieci na wyjazd w grudniu do Doliny św. Mikołaja w Lubnicy. Szczegóły na stronie parafii: parafia-zegrzepomorskie.pl w zakładce wydarzenia. Tam też przeczytamy informacje o różnych wydarzeniach czekających nas w diecezji. Zachęcam do lektury.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!