FORMACJA CZŁONKÓW ZESPOŁÓW SYNODALNYCH

I. SPOTKANIE FORMACYJNE

Spotkanie formacyjne dla członków parafialnych zespołów synodalnych z dekanatu BOBOLICE odbędzie się w sobotę, 17 listopada 2018 roku.

Rozpocznie się o godz. 10:00 w kościele pw. świętych Piotra i Pawła w Kłaninie, a zakończy około godz. 13:00. W programie spotkania znajdą się Msza Święta oraz konferencja z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Obowiązkowego zgłoszenia dokonają sekretarze zespołów synodalnych, podając w nim termin i miejsce spotkania oraz parafię i liczbę uczestników (bez imion i nazwisk).

Zgłoszenia będą przyjmowane pocztą elektroniczną na adres: synod@koszalin.opoka.org.pl do 12 listopada 2018 roku.

IIREKOLEKCJE

Termin Miejsce Prowadzenie Zgłoszenia
18-20 stycznia 2019 roku Koszalin, Centrum Edukacyjno-Formacyjne ks. Wojciech Wójtowicz 2-14 stycznia 2019 roku
25-27 stycznia 2019 roku Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej bp Edward Dajczak 2-21 stycznia 2019 roku
1-3 marca

Skrzatusz, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej bp Edward Dajczak 13-25 lutego

2019 roku

8-10 marca 2019 roku Koszalin, Centrum Edukacyjno-Formacyjne ks. Wojciech Wójtowicz 13 lutego-4 marca 2019 roku
22-24 marca 2019 roku

tylko dla mężczyzn

Koszalin, Centrum Edukacyjno-Formacyjne ks. Tomasz Tomaszewski

wraz z grupą mężczyzn

27 lutego-

-18 marca

2019 roku

Informacje dotyczące zgłoszeń zostały już podane podczas dni skupienia
i znajdują się na stronie internetowej www.diecezjakoszalin.pl/rekolekcje-dla-zespolow-synodalnych.

Zostaną też umieszczone na ulotkach, które dotrą do członków parafialnych zespołów synodalnych podczas grudniowego zebrania

III. DIECEZJALNE STUDIUM FORMACYJNE DLA ŚWIECKICH

W roku 2018/2019 pojawia się propozycja pogłębionej formacji duchowej i intelektualnej dla członków zespołów synodalnych. Będzie się odbywała w ramach Diecezjalnego Studium Formacyjnego dla Świeckich (DSFŚ).

Obejmie swoim zakresem podstawowe zagadnienia dotyczące Pisma Świętego, prawd wiary, zasad życia moralnego, duchowości, liturgii, powołania i misji ludzi świeckich w Kościele, a także komunikacji.

Poszczególne zajęcia, również w formie warsztatowej, poprowadzą specjaliści z poszczególnych dziedzin.

Oprócz tego, w programie formacyjnym znajdą się: codzienna Msza Święta, czas na wspólną i osobistą modlitwę oraz możliwość spotkań i rozmów z innymi uczestnikami.

Udział w DSFŚ oznacza pełne uczestnictwo w trzech spotkaniach, które odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie w dniach: 16-18 listopada 2018 roku, 15-17 marca 2019 roku i 10-12 maja 2019 roku.

Sesje formacyjne rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30 i kończą w niedzielę o godz. 13:30. Ich uczestnikami mogą być pełnoletni członkowie zespołów synodalnych, którzy nie ukończyli jeszcze DSFŚ jako lektorzy, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej lub animatorzy katechezy parafialnej.

Chęć uczestniczenia w formacji należy zgłosić do 9 listopada 2018 roku, za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.diecezjakoszalin.pl/ files/media/pliki/DSFS_zgloszenie_czlonek_ZS.pdf, który po podpisaniu, także przez księdza proboszcza, należy przesłać na adres Sekretariatu Synodu.

Koszt formacji (wraz z noclegami i pełnym wyżywieniem), który ponosi jej uczestnik, wynosi 360 zł. Opłata może być dokonana jednorazowo podczas pierwszego spotkania lub w trzech ratach po 120 zł. Pozostałe koszty zostaną sfinansowane z funduszy diecezjalnych. Wszelkich potrzebnych informacji udziela Sekretariat Synodu.

SEKRETARIAT SYNODU

• adres: ul. Seminaryjna 2, 75-817 Koszalin