Dzień Papieski nad Hajką.

W niedzielę 16 czerwca po raz 8 przy elektrowni wodnej w Niedalinie, w miejscu upamiętniającym spływ kajakowy Karola Wojtyły z 10 lipca 1965 r. sprawowana była Msza św. dziękczynna.

Ksiądz proboszcz w kazaniu przypomniał, że dzięki życzliwości p. Grzegorza Chrostowskiego, właściciela tego miejsca jak również ówczesnego przewodniczącego Rady Gminy p. Józefa Rutkowskiego powstała inicjatywa, aby na mapie parafii zaznaczyć to miejsce. Tradycyjnie Msza św. sprawowana była na ołtarzu – kajaku przy obelisku w wyjątkowej i urokliwej okolicy. W tym roku uczestniczyło bardzo dużo ludzi.

Po Mszy św. wszyscy udali się nad rzekę Radew na ognisko i poczęstunek przygotowany przez rodzinę Pana Grzegorza i Caritas parafialny. Były wspomnienia, śpiew i atmosfera pikniku.

Warto odwiedzić ten zakątek parafii.
Organizatorom dziękuję za przygotowanie tej uroczystości.

Ksiądz proboszcz Bogdan Gibczyński