„Odwiedziny u Matki”

W sobotę 15 czerwca 2019r. grupa 50 osób z naszej Parafii pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w ramach Pielgrzymki Dekanatów: Bobolice i Gościno.

Atmosfera była wspaniała i mnóstwo ludzi przyjechało. Podczas drogi śpiew przy akompaniamencie akordeonu sprawił, że czas przejazdu upłynął bardzo szybko.

W Skrzatuszu upalnie, ale i radośnie. Mszy św. przewodniczył Biskup Edward Dajczak w koncelebrze z księżmi proboszczami. Był wspólny różaniec, adoracja, Koronka do Miłosierdzia Bożego i poczęstunek.

Zaopatrzeni w pamiątki, ubogaceni spotkaniami z sąsiadami zza miedzy z Rosnowa i innych okolicznych miejscowości radośnie wracaliśmy do domu śpiewając i radując się z daru spotkania.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki składam serdeczne podziękowanie.

Ks. proboszcz Bogdan Gibczyński